گازدار شدن تمام روستاهای سنقر تا پایان سال‌جاری

    •••••  ﺳﻪشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ — ۰۹:۲۳ کد مطلب : 148806/a   

تحلیل ایران،محمدناصر معصومی‌زاده در جمع اصحاب رسانه با اشاره به تحریم‌ها و فشارهای دشمنان، اظهار داشت: مشارکت بالای مردم در انتخابات موجب اقتدار نظام و نجات دولت خواهد شد.

فرماندار سنقرو کلیایی افزود: اجازه دخالت به کسی در انتخابات نمی‌دهیم و مردم مطمئن باشند انتخابات سالمی برگزار خواهیم کرد و با قدرت به تخلفات رسیدگی خواهیم کرد.

وی از رسانه‌ها خواست با بروزرسانی خود در برابر رسانه‌های بیگانه، هجمه‌ها و شایعات مقاومت کنند و از استقبال از انتقادات رسانه‌ها در راستای پیشبرد امور سخن گفت.

این مسؤول بیان کرد: برای تمام اداره‌ها شهرستان برنامه‌های کوتاه مدت و میان مدت طراحی کرده‌ایم و عملکرد همه آن‌ها را رصد می‌کنیم.

وی اول شدن آموزش و پرورش شهرستان سنقر در شاخص‌های عمومی و تخصصی در استان، مهاجرت معکوس به روستاها، در دست ساخت بودن سه مجتمع گردشگری و بوم‌گردی در حاشیه سد جامیشان، احداث پل معلق(زیپ لاین) در پارک سراب، در نظر گرفتن 650 میلیون تومان برای طرح گردشگری روستای  گل‌ویج، احیا بافت‌های فرسوده، تلاش برای ایجاد درآمد پایدار و آماده‌سازی 9 حمام تاریخی شهرستان برای بازدید گردشگران را از اقدامات دوران حضور وی در فرمانداری این شهرستان عنوان کرد.

معصومی‌زاده با بیان اینکه 745 کیلومتر راه اصلی و بین روستایی در شهرستان داریم، گفت: 611 کیلومتر از این میزان راه روستایی است که 432 کیلومتر از آن آسفالت شده و 116 کیلومتر از آن شوسه و 31 کیلومتر نیز خاکی است.

وی با بیان اینکه عمده فعالیت مردم شهرستان در حوزه کشاورزی، دامپروری، مرغداری، زنبورداری و صنایع وابسته است، خاطرنشان کرد: سه برابر میزان مصرف شهرستان به خارج از آن صادر می‌شود و در سال گذشته میزان تولید گوشت قرمز و سفید 129 هزار تن، ماهی 700 تن و عسل 400 تن بوده است.

فرماندار سنقرو کلیایی در ادامه، تصریح کرد: اگر مدیران شهرستان اختیار کافی داشته باشند می‌توانند بدون نیاز به اعتبارات دولتی شهرستان را اداره کنند.

وی با بیان اینکه در سال 97 به 39 روستا گازرسانی شده است، از مجموع 211 روستای شهرستان فقط 24 روستا را بدون گاز اعلام کرد و ابراز امیدواری کرد تا پایان سال جاری تمام روستاها از گاز برخوردار شوند.

معصومی‌زاده با بیان اینکه در سال 97 به 13 روستا آبرسانی شده است، تعداد روستاهای برخوردار از آب بهداشتی را 147 روستا عنوان کرد و از تحت اقدام بودن آبرسانی به 41 روستا سخن گفت و وعده داد، اگر اعتبارات تأمین شود تا پایان سال 98 هیچ روستای بدون آبی نخواهیم داشت؛ همچنین در حوزه آب شهری در سال‌جاری چند پروژه با اعتبار 30 میلیارد تومانی در حال اجراست.

وی در خصوص اشتغال‌زایی در شهرستان، تصریح کرد: در سال گذشته در بخش‌های صنعت، خدمات و کشاورزی در مجموع 2 هزار و 256 نفر مشغول به کار شدند، همچنین در سه ماهه نخست سال‌جاری 2 هزار و 728 نفر اشتغال‌زایی انجام شده است.

پرداخت حدود 480 فقره تسهیلات مربوط به زلزله به مبلغ بیش از 17 میلیارد تومان در شهرستان سنقر، اختصاص کمک بلاعوض به روستاها از سوی دولت و رشد 174 درصدی تجهیزات و تعمیرات ساختمانی در مناطق روستایی از دستاوردهای بخش مسکن در سنقر بود که معصومی‌زاده به آن‌ها اشاره کرد.

مقام ارشد شهرستان سنقرو کلیایی در ادامه سخنانش از تشکیل گروهی از کارشناسان به منظور امنیت و صیانت از حقوق شهروندی سخن گفت که به صورت سرزده از اداره‌ها بازرسی می‌کنند و اعلام کرد: خوشبختانه نارضایتی‌ها و بروکراسی‌های کاری در سنقر 90 درصد کاهش پیدا کرده است.

وی تهیه اطلس آسیب‌های اجتماعی که در قالب آن برای هر اداره وظایف و راهبردهایی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی تعریف شده است را از دیگر اقدامات مهم فرمانداری سنقر اعلام کرد.

معصومی‌زاده کاهش سرقت احشام به حداقل، بازدید مستمر از روستاها تعامل خوب با نماینده، امام جمعه، شهرداری و شورای شهر، ایجاد سامانه پیامکی به منظور اطلاع سریع مدیران از مشکلات مردم را از دیگر ثمرات و اقدامات فرمانداری سنقر در دوران فرمانداری خویش در این شهرستان عنوان کرد.

فرماندار سنقر وکلیایی در خصوص رسیدگی به نیازمندان، بیان کرد: طرحی را به منظور ساماندهی نیازمندان مالی با همکاری کمیته‌امداد و بهزیستی ایجاد کرده‌ایم که اگر به ثمر برسد در شهرستان سنقر دیگر هیچ گدایی نخواهیم داشت.

وی در پایان، گفت: در پروژه پتروشیمی سنقر مناقصه برای تسطیح زمین انجام شده و بحث تجهیز کارگاه به انجام رسیده و قرار است ظرف حدود 16 ما پروژه به اتمام برسد.