شناسایی بیش از ۸ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل

    •••••  شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ — ۱۶:۲۵ کد مطلب : 150019/a   

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران، حمیدرضا رخشانی  ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در خانه معلم زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: براساس آمارهای به دست آمده دانش آموزان بازمانده از تحصیل استان 32 هزار نفر بوده اند که تاکنون 8 هزار نفر از آن‌ها شناسایی و جذب دیگر کودکان بازمانده از تحصیل نیز در سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: در رابطه با حذف مدارس خشت و گلی اعتبارات کامل در استان موجود است در حال حاضر نیز چهار استان برای تسریع بخشیدن به این امر معین سیستان و بلوچستان شده‌اند.

وی با بیان اینکه 210 کلاس خشتی و گلی در استان وجود داشته که اکنون به 160 کلاس رسیده است ادامه داد: در همه شهرستان‌هایی که مدارس و خشت گلی وجود دارد کار جانمایی انجام شده و مدارس یک و دو کلاسه به نیمه رسیده و تا آخر آبان‌ماه آماده می‌شوند که امیدواریم  تا پایان سال 98 جشن حذف مدارس خشتی و گلی در استان برگزار شود.

 

وی افزود: دانش‌آموزانی که فاقد مدارک هویتی هستند با توجه به مصوبات و با معرفی فرمانداری سر کلاس درس خواهند نشست و هیچ محدودیتی برای تعلیم و تربیت آن‌ها وجود ندارد اما در رابطه با سن آن‌ها در طول مدتی که باید ثبت نام شوند راستی‌آزمایی‌های لازم صورت می‌گیرد.

رخشانی با اشاره به میزان قبول شدگان کنکور سراسری گفت: سیستان و بلوچستان از بین 33 استان که یکی از آن‌ها در خارج از کشور است توانسته  موفق به کسب رتبه 28 کنکور سراسری شود که این موفقیت نسبت به سه سال گذشته حدود 4 رتبه افزایش رکورد را نشان می‌دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ادامه داد: مجموع کل نقل و انتقالات در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان 6 هزار و 107 نفر بوده است که در 2 مرحله سیستمی و اضطراری داخل و خارج از استان انجام شده است.

وی افزود: از مجموع نقل و انتقالات 167 نفر از استان‌های دیگر وارد سیستان و بلوچستان و در مقابل 438 نفر از استان خارج شده اند که این رقم بسیار بالایی از خروج معلمین از استان را نشان می‌دهد.

وی جمع کل اعتبارات سال 1397 آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان را 1800 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: از مجموع این اعتبارات 1590 میلیارد تومان حقوق 38 هزار معلم بوده است.

 

 

منبع:تسنیم