روسیه: حذف بشار اسد از سوریه ناممکن است

    •••••  پنجشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۴ — ۲۲:۳۵ کد مطلب : 15468/a   

به گزارش تحلیل ایران، پسکوف امروز (پنجشنبه) در باره اظهارات «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان مبنی بر حضور اسد در روند مذاکرات حل بحران سوریه، اظهار کرد: این دیدگاه منطبق بر مواضع مسکو و همچنین تاکید بر درستی مواضع « ولادیمیرپوتین» رییس جمهوری روسیه است.
سخنگوی کرملین گفت: حذف مصنوعی اسد از قدت در سوریه روند حل و فصل بحران را غیرسازنده می کند، درصورتی که باید وضعیت کنونی این کشور پایان یابد.
وی همچنین گزارش ها و اخبار رسانه های غربی در مورد احتمال بمباران مواضع داعش در سوریه توسط جنگنده های روسیه را نادرست خواند و گفت تصمیم یا بحثی در این باره صورت نگرفته است.
از زمانی که آمریکا و چند کشور غربی و عربی با حمایت های گسترده مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی از گروه های تروریستی تندرو از جمله داعش و جبهه النصره، تروریست ها را برای آغاز جنگ شهرها به سوریه اعزام می کردند، روسیه و ایران خواستار پایان این روند و آغاز فعالیت های مسالمت آمیز بحران سوریه بود.
با گذشت بیش از چهار سال از این مخالفت ها، سرانجام آمریکا هفته گذشته با اعلام رسمی پذیرش راهکار ایران و روسیه اعلام کرد که می خواهد با اولویت نابودی تروریست ها، با تهران و روسیه همکاری و مذاکره کند و بر خلاف قبل که تاکید می کرد حذف «بشار اسد» از قدرت پیش شرط هر گونه مذاکره ای است، خواست مردم سوریه و نتیجه نهایی مذاکرات طرف های سوری را در این زمینه تعیین کننده خواند.

منبع:ایرنا