قهرمانی ایران با کسب ۴ طلا، ۵ نقره و ۳ برنز

    •••••  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ — ۰۹:۱۸ کد مطلب : 155992/a   

به گزارش تحلیل ایران، برای تیم منتخب کشتی فرنگی کشورمان در این مسابقات پویا دادمرز در وزن 55 کیلوگرم، سعید اسماعیلی در وزن 67 کیلوگرم، امین کاویانی نژاد در وزن 77 کیلوگرم و محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم به مدال طلا، امیررضا ده بزرگی در وزن 60 کیلوگرم، علی اسکو در وزن 77 کیلوگرم، رسول گرمسیری در وزن 82 کیلوگرم، مهدی بالی در وزن 97 کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن 130 کیلوگرم به مدال نقره، امیر عبدی در وزن 77 کیلوگرم، عباس مهدی زاده در وزن 82 کیلوگرم و فردین هدایتی در وزن 130 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

 

در رده بندی تیمی ایران با 166 امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت و تیم های ترکیه با 107 امتیاز و قرقیزستان با 97 امتیاز دوم و سوم شدند.

در وزن 55 کیلوگرم پویا دادمرز در دور نخست با نتیجه 12 بر 7 آراکی میزکوکی از ژاپن را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه 7 بر 3 از سد یولان مورتابک اولو از قرقیزستان گذشت و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. دادمرز در این مرحله با نتیجه 9 بر 1 تورال مهدی اف از آذربایجان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این وی در این دیدار گئورگی توخادزه از گرجستان را با نتیجه ۵ بر ۲ شکست داد و طلایی شد. محمدهادی شعبانی نیز که در پایین جدول قرار دارد، پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 5 بر 3 مغلوب و ویتالی کابالویف از روسیه شد و با توجه به شکست حریفش در مراحل بعدی از دور رقابت ها کنار رفت.

 

در وزن 60کیلوگرم مهدی محسن نژاد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 11 بر 7 و ضربه فنی مغلوب گالیم کابدوناساروف از قزاقستان شد و با توجه به شکست حریفش در دور بعد از دوررقابت ها کنار رفت. محمدمهدی غلامپور در دور اول با نتیجه 7 بر 5 مغلوب المیر علی اف از جمهوری آذربایجان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، از دور رقابت ها کنار رفت. امیررضا ده بزرگی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با با نتیجه 7 بر 1 مرت ایلبارس از ترکیه را شکست داد. وی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل نیهاد گولوزاده از آذربایجان با نتیجه 1 بر 1 به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار مقابل مصطفی ساگلام از ترکیه با نتیجه 3 بر 1 به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه 5 بر صفر مغلوب ژولامان شارشنبکوف قهرمان جهان از قرقیزستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 67 کیلوگرم سعید اسماعیلی در دور اول با نتیجه 4 بر 3 از سد آلان ویسایتوف از روسیه گذشت وی در دور بعد با نتیجه 7 بر 3 تینار شارشنبکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. اسماعیلی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر ماکسیم نهودا از بلاروس را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 1 دیگو چخیکوادزه از گرجستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. اسماعیلی در دیدار پایانی مقابل محمود بخشیلوف از ازبکستان در حالی که 1 بر صفر پیش بود با توجه به مصدومیت و ادامه ندادن حریفش به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد. محمد جواد رضایی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 4 بر 1 آلمات کبیسپایف از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 5 بر 5 کشتی را به از ابرور آتابایف ازبکستان واگذار کرد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی از دور رقابت ها کنار رفت.

 

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا رستمی در دور اول با نتیجه 5 بر 3 مغلوب دیمیتری آداموف از روسیه شد و با توجه به راه یابی حریفش به دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. رستمی در این گروه مقابل دیگر حریف روس با نتیجه 7 بر 5 مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 77 کیلوگرم امین کاویانی نژاد در دور اول با نتیجه 2 بر 1 مهمت داش دمیر از ترکیه را با نتیجه 2 بر 1 مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 1 امیر عبدی دیگر نماینده کشورمان را مغلوب کرد. محمدرضا مختاری در دور اول با نتیجه 3 بر 1 مقابل تیمور بردیف از روسیه به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه 3 بر 1 از سد جنگیز ارسلان از گذشت. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 3 امین کاویانی نژاد را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف یوکسل سارجیجک از ترکیه رفت که داوران هر دو کشتی گیر را دیسکالیفه (حذف از مسابقات) اعلام کردند. علی اسکو در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر و ضربه فنی احمت آلتان از ترکیه را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 5 بر 2 شو یامادا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 6 بر 1 تمرلان شادوکایف از قزاقستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 4 ابراگیم ماگومادوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت.

با حذف مختاری، کاویانی نژاد و حریف قزاقستانی بازنده سارجییک برای فرد راه یافته به دیدار فینال به مصاف هم رفتند که کاویانی نژاد با نتیجه 1 بر 1 به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. امیر عبدی نیز در گروه بازنده ها با نتیجه 3 بر 1 حریف ترکیه ای را شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت. در دیدار فینال کاویانی نژاد با نتیجه 5 بر صفر اسکو را شکست داد و به مدال طلا رسید، اسکو نیز صاحب مدال نقره شد. امیر عبدی نیز در دیدار رده بندی مقابل دلشاد امانگلدیف از ازبکستان با نتیجه 3 بر 2 به برتری دست یافت و صاحب مدال برنز شد.