پروین موسوی به جرم حمل مرفین مجازات شد

    •••••  یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ — ۰۸:۵۲ کد مطلب : 159040/a   

به گزارش تحلیل ایران،  در پی اجرای حکم اعدام یک محکوم مواد مخدر، رسانه‌های ضد انقلاب ادعاهایی را در رابطه با پروین موسوی مطرح کرده‌اند؛ از جمله اینکه شبکه اینترنشنال این محکوم را فعال سیاسی معرفی کرده است.

 

اما برخلاف ادعاهای مطرح‌شده، خانم پروین موسوی نه تنها فعال سیاسی نبوده است، بلکه به جرم حمل ۵ کیلوگرم مواد مخدر از نوع مرفین دستگیر و بر اساس موازین قانونی محاکمه شده است.

 

ادعا شده است که محکوم‌علیه در زمان اجرای حکم دچار بیماری سرطان بوده است که بررسی‌ها نشان می‌دهد ادعاهای مطرح شده در مورد بیماری این فرد صحت ندارد و کذب است.

 

ادعای اینکه نامبرده در زمان دستگیری از کالایی که حمل می‌کرده اطلاع نداشته است نیز صحت ندارد و ساخته و پرداخته رسانه‌های ضد انقلاب است.

 

بر اساس پیگیری‌های انجام شده، از زمان بازداشت، در مرحله اول و در مرحله‌های بعدی رسیدگی به پرونده و صدور کیفرخواست، اتهام‌ها چندین مرتبه به محکوم‌علیه تفهیم شده است.

همچنین برای این فرد چندین بار درخواست عفو و تخفیف مجازات شده بود که در کمیسیون عفو و بخشودگی مورد بررسی قرار گرفت، اما به‌دلیل حجم زیاد مواد مخدر کشف شده از پروین موسوی، مورد موافقت قرار نگرفت.

این پرونده در مرحله بدوی و فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور سیر قانونی را طی کرده است و حکم پس از تأیید در دیوان عالی کشور، صبح امروز اجرا شد.