برجای ماندن ده‌ها شهید و زخمی در موج حملات هوایی و زمینی علیه غزه

    •••••  یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ — ۰۸:۵۴ کد مطلب : 159041/a   

به گزارش تحلیل ایران رژیم صهیونیستی طی ساعات بامداد امروز به صورت وحشیانه ای سراسر نوار غزه را زیر آتش جنگنده‌ها و توپخانه خود گرفت و به شدت مناطق مسکونی و محل‌های اسکان آوارگان فلسطینی را هدف قرار داد.

 

برجای ماندن ده‌ها شهید و زخمی در موج حملات اسرائیل

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی طی بامداد امروز و نخستین ساعات صبح به شدت مناطق مختلف نوار غزه را زیر آتش گرفتند.

 

خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که جنگنده‌های متجاوز این رژیم مناطق مختلف شمال نوار غزه را بمباران کردند.

همچنین در حمله پهپادی به اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه یک جوان فلسطینی به شهادت رسید.

 

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنین خانه‌های فلسطینی‌ها را در نزدیکی مسجد الصفاء واقع در اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه بمباران کردند.

 

بمباران مناطق مسکونی اردوگاه النصیرات نیز دست کم ۲۰ شهید و چندین زخمی برجای گذاشته است. در جریان بمباران خانه‌های مسکونی خیابان یافا در شرق شهر غزه دست کم شش فلسطینی به شهادت رسیده و چند تن دیگر زخمی شدند.

علاوه بر حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی، توپخانه این رژیم نیز مناطق مختلف جبالیا، بیت لاهیا و اطراف بیمارستان کمال عدوان در شمال نوار غزه را زیر آتش گرفت.

شبکه الجزیره نیز گزارش داد که توپخانه این رژیم مناطق مختلف شرق و مرکز شهر رفح در جنوب نوار غزه را هدف قرار داد.

بمباران مدرسه آوارگان فلسطینی در مرکز غزه

علاوه بر بمباران خانه‌های مسکونی و اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی در نوار غزه، رسانه‌های عربی گزارش دادند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک مدرسه که به محل اسکان آوارگان تبدیل شده بود را بمباران کردند.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی طی ساعات گذشته مدرسه فهمی الجرجاوی واقع در مرکز شهر غزه را که محل اسکان آوارگان فلسطینی بود هدف قرار دادند.

در این حمله وحشیانه چندین شهید و زخمی برجای مانده است.

این نخستین باری نیست که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به صورت تعمدی مدارس، بیمارستان‌ها و مناطق مسکونی و اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی را بمباران می‌کنند.

نبرد سنگین نیروهای فلسطینی با صهیونیست‌ها در شمال و جنوب غزه

از سوی دیگر شبکه المیادین گزارش داد که نیروهای فلسطینی طی ساعات گذشته وارد نبرد سنگینی با عناصر صهیونیست در نوار غزه شده اند.

بر اساس این گزارش خبرنگار شبکه الجزیره گزارش داد که درگیری‌های شدیدی میان نیروهای فلسطینی و عناصر ارتش رژیم اشغالگر قدس در خیابان العجارمه در اردوگاه جبالیا واقع در شمال نوار غزه رخ داده است.

همچنین گزارش شده که نبرد نیروهای فلسطینی و نظامیان صهیونیست در شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه شدت گرفته است.

برجای ماندن ده‌ها شهید و زخمی در موج حملات هوایی و زمینی علیه غزه

در همین راستا رئیس منطقه اشغالی ایلات اعلام کرد که نحمان فاکنین نظامی صهیونیست در درگیری‌های نوار غزه به هلاکت رسیده است. علاوه بر وی یک نظامی صهیونیست دیگر نیز در درگیری‌های نوار غزه طی روز گذشته به هلاکت رسیده است.

 

سه نظامی صهیونیست از جمله یک افسر نیز در درگیری‌های روز گذشته زخمی شده اند.

 

حملات نظامیان صهیونیست به کرانه باختری

این در حالی است که حملات نظامیان صهیونیست علیه مناطق مختلف کرانه باختری طی بامداد امروز ادامه داشته و باعث متشنج شدن اوضاع در این بخش شده است.

 

نظامیان صهیونیست طی ساعات گذشته به شهر قلقیلیه در کرانه باختری حمله کردند. روستای المغیر در شرق رام الله نیز شاهد یورش این عناصر اشغالگر بود.

عناصر اشغالگر رژیم صهیونیستی همچنین به روستای کفر نعمه واقع در غرب رام الله و منطقه عنبتا در شرق طولکرم حمله کرده و تعدادی از جوانان فلسطینی را بازداشت کردند.

منطقه برقا واقع در شرق رام الله نیز شاهد یورش نظامیان صهیونیست بود.