گاوک: آلمان گرفتار چالشی اساسی است

    •••••  ﺳﻪشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۴ — ۰۲:۲۷ کد مطلب : 16321/a   

رئیس جمهوری آلمان کشورش را در سایه بحران پناهندگان در چالشی اساسی ارزیابی کرده و ظرفیت پذیرش پناهندگان در آلمان را محدود دانست.

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، "یو آخیم کاوگ"، رئیس جمهوری آلمان به بحران پناهندگان پرداخته و آن را واقعه‌ای تاریخی دانست که اندازه و دامنه آن به سختی قابل تشخیص است.
وی همچنین تصریح کرد که آلمان نمی تواند به صورت نامحدود پناهنده بپذیرد.
گاوک ظرفیت پذیرش پناهندگان آلمان را محدود ارزیابی کرده و آلمان را گرفتار در چالشی اساسی ارزیابی کرده و گفت: ما می خواهیم کمک کنیم. قلب ما گسترده و البته امکانات ما محدود است. وی همچنین به پناهندگانی که در آلمان حق اقامت دریافت کنند وعده امنیت داد.
انتقاد شدید هم حزبی های مرکل از سیاست های وی در قبال پناهندگان
در این میان از حزب دموکرات مسیحی آلمان نیز رای های زیادی برای محدودیت در پذیرش پناهندگان بلند شده است.
"اریکا اشتاین باخ"، سخنگوی حقوق بشر فراکسیون احزاب متحد مسیحی آلمان به نشریه بیلد در انتقاد به موضع و اظهار نظرهای مرکل برای پذیرش پناهندگان گفته است: زندگی با اظهارات صدر اعظم آلمان راحت تر نشده است. مردم از دولت انتظار دارند که از هجوم بیشتر پناهندگان جلوگیری به عمل آورد.
به این ترتیب مرکل با این اظهار نظر که ما می توانیم از عهده پذیرش پناهندگان برآییم خشم و اعتراض هم حزبی های خود را هم برانگیخته است.
"کلایس پیتر ویلش" در این باره گفته است که تنها وجود داشتن یک بیان احساس خوب کافی نیست.
یکی دیگر از هم حزبی های بلند پایه مرکل نیز اظهار داشته است، این تنها کافی نیست که ژست بشر دوستانه داشته باشیم و بر آن تاکید کنیم.
"هانس پیتر فریدریش"، وزیر کشور سابق آلمان از حزب سوسیال مسیحی نیز خواستار محدودیت در پذیرش پناهندگان شده و گفت: ما باید سیگنال های غلط ارسالی را تصحیح کنیم.
"استفان کامپتر" از دیگر نمایندگان حزب دموکرات مسیحی آلمان نیز در گفتگو با روزنامه "دی ولت" اظهار داشت: اکثر نمایندگان حزب دموکرت مسیحی دقیقا مانند حزب سوسیال مسیحی فکر می کنند و بر این عقیده اند که ما حالا به سیگنال های دیگری نیاز داریم مبنی بر اینکه همه نمی توانند به سوی ما بیایند.
وی همچنین گفت: ما نه تنها به یک فرهنگ استقبال نیاز داریم بلکه بخصوص به یک فرهنگ غالب برای یکپارچه سازی نیاز داریم.
کامپتر همچنین از درخواست ها مبنی بر اینکه برای پناهندگان یک وظیفه قانونی برای هماهنگی خلق شود حمایت کرد.
رئیس حزب سوسیال مسیحی آلمان اخیرا انتقاد شدیدی به این اظهار نظر مرکل مبنی بر اینکه پناهندگان مجارستانی می توانند به صورت موقت به آلمان سفر کنند وارد کرده است.

منبع : تسنیم