تلفات حمله انتحاری در نیجریه به ۲۸ نفر رسید

    •••••  چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ — ۰۰:۰۶ کد مطلب : 17872/a   

شمار تلفات انفجار بمب توسط دو عامل انتحاری زن در شمال شرقی نیجریه به ۲۸ نفر رسید.

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از شینهوا، تعداد کشته های انفجار بمب امروز در منطقه «داماتورو» واقع در شمال شرقی نیجریه به ۲۸ نفر افزایش یافت. انفجار بمب به دست دو عامل انتحاری زن در مسجدی واقع در شمال شرق نیجریه به وقوع پیوسته بود.

بر این اساس امروز گروه بوکوحرام قصد تصرف یک کمپ نظامی در یکی از مناطق روستایی شمال شرق نیجریه واقع در استان «یوب» را داشت که با دخالت ارتش و کشته شدن ۱۰۰ تروریست مهاجم ناکام ماند.

اما ساعاتی بعد و همزمان با تجمع مردم برای برگزاری نماز جماعت صبح، دو زن بمب گذار با استفاده از فرصت، خود را به مسجدی واقع در یکی از مناطق تجاری استان یوب رساندند و یکی از آنها با ورود به مسجد خود را منفجر کرد؛ دقایقی بعد نیز عامل انتحاری دیگر در نزدیکی همان محل دست به اقدام مشابه زد.

لازم به ذکر است از ۲۹ ماه می و با روی کار آمدن «محمد بوهاری» رئیس جمهور نیجریه و وعده مبارزه تمام عیار با این گروه تروریستی، بوکوحرام نیز اعلام کرده است که عملیات های خود را تشدید خواهد نمود.

عناصر وابسته به گروه تروریستی بوکوحرام ۱۴ آوریل ۲۰۱۴ در حمله به یک مدرسه در شمال شرقی شهر شیبوک، ۲۷۶ دختر نوجوان را ربودند که بعدا ۵۷ نفر از این دختران موفق به فرار شدند، اما سرنوشت ۲۱۹ دختر دیگر همچنان در حاله ای از ابهام قرار دارد.

منبع : خبرگزاری مهر