«برجام» بخشی از سناریوی بزرگ آمریکا در ارتباط با ایران است

    •••••  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ — ۱۵:۱۶ کد مطلب : 18179/a   

مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: توافق کنونی، توافقی است که هنوز تکلیفش در ایران و آمریکا مشخص نیست و آمریکا به توافق هسته‌ای به عنوان یک بخش از سناریوی بزرگ نگاه می‌کند.

به گزارش تحلیل ایران، سردار یدالله جوانی ظهر امروز در همایش طلایه‌داران هدایت که در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: امام علی(ع) می‌فرمایند که جهاد دری از درب‌های بهشت است که خداوند بر روی اولیاء خاص خودش می‌گشاید و روحانیون همایش طلایه‌داران هدایت نقشی کلیدی در تبیین فرهنگ عاشورا دارند.

وی افزود: لباس جهاد لباسی عزت‌آفرین است و امروز در شرایطی هستیم که کسانی فعال شده‌اند که می‌خواهند این لباس را از تن مجاهدان در بیاورند و شما روحانیون نباید اجازه چنین کاری را بدهید.

مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه جهاد فرهنگی از جهاد در دفاع مقدس سخت‌تر است و باید به صورت شبانه‌روز در این مسیر تلاش کرد، گفت: جهاد بخش لاینفکی از اسلام ناب بوده و مسلمان حقیقی با مجاهدتش انتخاب می‌شود و امام حسین(ع) الگوی جهاد است، هرچند که تمامی ائمه اطهار(ع) الگوی جهادند اما این جهاد در هر زمانی متفاوت بوده و در ایام محرم دشمن با تمام وجود دست به مبارزه می‌زند و در چنین جریانی گروه‌هایی فعالند که چنین القا نمایند که برای حل مشکلات چاره‌ای جز آشتی با دشمنان و مستکبران به خصوص آمریکا نداریم.

جوانی تصریح کرد: امروز در دهه چهارم انقلاب هستیم و سخنان مقام معظم رهبری به ما خط و جهت می‌دهد که امسال در ماه‌های محرم و صفر باید از فرصت منبر و عزاداری برای حضرت سیدالشهداء(ع) استفاده کرده و نقشه‌های شوم یزیدیان زمان را نقش بر آب کنیم و نگذاریم که لباس جهاد از تن این ملت بیرون آورده شود.

وی تأکید کرد: امروزه برخی‌ها مذاکره امام علی(ع)، صلح امام حسن مجتبی(ع) و مذاکره امام حسین(ع) با دشمنان زمان خود را مطرح می‌کنند و اگر جهادگران عرصه فرهنگی نتوانند این نیرنگ‌ها را خنثی کنند قطعاً آسیب خواهیم دید و دشمن امروز تلاش می‌کند که مردم، مسئولان، دانشمندان، نخبگان و خواص ما دچار شک، تردید و اشتباه بشوند، چیزی مه مقام معظم رهبری تأکید ویژه داشتند و مبلغان باید به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشند.

مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که مذاکره با آمریکا ممنوع است، عنوان کرد: سخنان آشکار ایشان به خاطر تصور غلط برخی از افراد است که فکر می‌کنند مذاکره با آمریکا خوب است و ایشان بحث هسته‌ای را یک استثناء عنوان کردند.

جوانی گفت: جنس دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی و ملت ایران همانند دشمنی‌های فراعنه با پرچم‌داران هدایت و انبیاء و اولیاء الهی است و فلسفه بعثت انبیاء این بوده که از حق دفاع کنند و امروز پرچم بندگی و عبودیت در دست ملت ایران است که پرچم‌دار آن هم مقام معظم رهبری هستند و آمریکا و استکبار هم طاغوتیان و یزیدیان زمان هستند.

وی افزود: آن کسانی که در محرم زیر خیمه‌های حسینی جمع می‌شوند می‌دانند که انقلاب اسلامی در امتداد عاشورا است و مشکل دشمن با ما یک مشکل دینی بوده و ماهیتش این است که باید در مقابل دشمن بایستیم و توانمند باشیم.

مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه باید بفهمیم که مشکل ما با آمریکا در کجاست، بیان کرد: امام خمینی(ره) فرمودند چه بخواهیم و چه نخواهیم استکبار و صهونیست به دنبال ما خواهد بود تا حیثیت مذهبی‌مان را لکه‌دار کرده و به آن آسیب برساند.

جوانی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند مشکل آمریکا با ما سلاح هسته‌ای، تروریسم، حقوق بشر و غیره نیست، بلکه هویت ملی و مذهبی ملت ایران است و می‌خواهد این هویت را از ما بگیرد و اینکه اهل سلطه شده و نوکر آمریکا بشویم.

وی افزود: ریشه دشمنی ما با آمریکا در اسلام‌خواهی، ظلم‌ستیزی و مکتب عاشورایی ماست و اگر می‌خواهیم در صف حسینیان باشیم باید دشمن و دشمنی‌های او را به خوبی بشناسیم، تا مغلوب آن نشویم.

مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز مقام معظم رهبری به عنوان پرچم‌دار عزت مسلمین، مبارزه با استکبار،ولی خدا و نایب برحق امام زمان(عج) به نصرت من و شما نیاز دارند، خاطرنشان کرد: جبهه دشمن با تمام توان به میدان آمده، پس فکر نکنیم که کارمان ساده است و باید به معنای واقعی مجاهدت کرد.

جوانی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای ستاد کنگره استان چهارمحال‌وبختیاری فرمودند که با یک حمله همه‌جانبه فرهنگی، اعتقادی و سیاسی اعلام نشده مواجه هستیم و لشکر دشمن در جهت جذب جوانان برای تحقق اهداف شوم خودش تلاش می‌کند و باید این شیطنت‌ها و نقشه‌های شوم را خنثی کنیم و ایشان فرمودند که در مقابل حمله دشمن باید بیش از این تلاش شود و یکی از بزرگترین نقش‌ها در این رابطه بر دوش مبلغان است.

وی تأکید کرد: امروز آمریکایی‌ها می‌توانند این حمله اعتقادی و سیاسی را شدت بخشند تا نتایج آن را در سال‌های آینده ببینند و مسئله نفوذ از ابتدای انقلاب مطرح بوده و فتنه 88 هم نتیجه نفوذ دشمن بود و مقام معظم رهبری فرمودند که باید نکات و راهبردهای لازم را بدانیم تا بتوانیم به درستی در مقابل استراتژی دشمن ایستادگی کرده و این استراتژی را شکست دهیم.

مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری بحث آمریکا را متمرکز بر موضوع هسته‌ای اعلام کردند، اما چه شد که آمریکا در مسیر توافق به حرکت درآمد؟ عنوان کرد: توافق کنونی، توافقی است که هنوز تکلیفش در ایران و آمریکا مشخص نیست و آمریکا به توافق هسته‌ای به عنوان یک بخش از سناریوی بزرگ نگاه می‌کند و آن دوره پس از برجام بوده که مقام معظم رهبری هم نسبت به آن هشدار دادند و باید برنامه دشمن پس از توافق هسته‌ای و برجام را بدانیم.

جوانی گفت: اجازه نفوذ سیاسی و فرهنگی و حضور سیاسی آمریکا در ایران را نخواهیم داد و اگر این موضوع به درستی درک نشود یک اشتباه محاسباتی رخ خواهد داد که قابل جبران هم نخواهد بود و متأسفانه برخی‌ها امروزه دچار این اشتباه شده‌اند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری فرمودند که باید چگونه عمل‌کردن دشمن را بفهمیم و باید حساسیت‌ها در تمامی جوانب باشد و فریب یک مساعدت کوتاه‌‍‌مدت دشمن را نخوریم، زیرا هرگاه در تاریخ با شکستی مواجه بودیم علت اصلی‌اش در همان اشتباه محاسباتی دیده شده است.

مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه دشمن به یک تغییر استراتژی دست زده که خروجی آن لبخند و دست‌درازکردن است، بیان کرد: آمریکایی‌ها از سال 1386 دست به تغییر استراتژی‌ها زدند و دلیل آن شکست‌های پی‌درپی بود که از ایران خورده بود و کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه سابق آمریکا گفته بود که در طی 28 سال اقدامات زیادی علیه ایران داشتیم اما نتیجه‌اش شکست آمریکا مقابل ایران بود و باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا هم به این موضوع اعتراف کرد.

جوانی تصریح کرد: در اربعین حسینی سال گذشته 2 میلیون زائر ایرانی در عراق حاضر شدند و امسال هم افزایش این جمعیت پیش‌بینی می‌شود و خروجی صحبت‌های آمریکایی‌ها در شکست مقابل ایران نداشتن رابطه میان گرگ و میش بوده که به نفع میش و به ضرر گرگ تمام شده است.

وی تأکید کرد: راهبرد تحریم، جنگ اقتصادی، اقدام نظامی و غیره هیچکدام برای آمریکا نتیجه نداد و حتی تهدید شعار حمله نظامی علیه ایران را داشت که جرأت انجام این کار را هم نداشت و ایران با بهره‌گیری از مکتب عاشورا به خوبی با دشمن مقابله می‌کند و سلاح نظامی ایران هم قوی است و به فرموده مقام معظم رهبری اگر کوچکترین غلطی از سوی آمریکا سربزند، ملت ایران تلاویو و هیفا را با خاک یکسان خواهند کرد.

مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه انقلاب باراک اوباما در دفاع مذاکرات با ایران می‌گوید که نمی‌توانستیم که با ایران بجنگیم، گفت: رئیس جمهور آمریکا اعتراف کرد که اگر بخواهیم با ایران بجنگیم شکست خواهیم خورد و این بیان نشان‌دهنده عزت ملت ایران است.

جوانی گفت: آمریکایی‌ها پس از ناکارآمدی تهدید نظامی، تحریم هسته‌ای را داشتند که تحریم را هم ناکارآمد دیدند و به همکاری و رابطه دلخوش کردد، اما از نوع دشمنی و باید به خوبی دشمنان ایران و انقلاب را بشناسیم.

وی افزود: 127 نماینده اصلاحات در مجلس ششم در نامه‌ای به مقام معظم رهبری پیشنهاد نوشیدن جام زهر را به ایشان دادند و تنها چاره را سازش با آمریکا دیدند و دولت آمریکا هم با شعار تغییر وارد شد و باید به حال چنین افرادی تأسف خورد که اینگونه با ولایت فقیه برخورد می‌کنند.

مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه دشمن امروز یک شعاری مطرح می‌کند که نباید بازتاب داده شود، گفت: آن شعار مذاکره بیشتر و رفاه بهتر ملت ایران است و باید این نکته مبنایی که دشمن بر آن تأکید دارد به خوبی تفهیم شود و باراک اوباما می‌گوید که ارتباط و همکاری آمریکا با ایران برای هر دو کشور و به خصوص ایران بسیار مهم است.

جوانی تصریح کرد: دشمن می‌بیند که جامعه‌پذیری و فرهنگ‌پذیری در میان نسل جوان جامعه ناقص است و از همین مسیر می‌خواهد نفوذ کند و مقام معظم رهبری می‌فرمایند نفوذ فرهنگی و نفوذ سیاسی از تمامی نفوذ‌ها مهم‌تر است و دشمن می‌خواهد سنگرهای فرهنگی ما را تخریب کند.

وی تأکید کرد: امروز برخی‌ها لباس جهاد را که لباس عزت‌آفرین، مبارزه، ایثار، شهامت و شهادت است را قابل جمع نمی‌دادند و کسانی که دم از امام و ولایت می‌زنند و شعار ولایت سر می‌دهند نباید بگذارند که شعارهای دشمن عملی شود.

مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره بر اینکه امروز مشکل اشتغال، ازدواج، رفاه، معیشت و زندگی آبرومندانه جوانان را داریم، گفت: چاره‌ حل این مشکلت ارتباط و دوستی با دشمن نیست و مقام معظم رهبری فرمودند که مذاکره با آمریکا ممنوع است و متأسفانه برخی‌ها می‌گویند که اگر آمریکا به تعهداتش پایبند باشد امکان همکاری وجود دارد و باز ایشان تأکید کردند که در هیچ مسئله‌ای به‌جز مذاکرات هسته‌ای با آمریکا هم‌صحبت نمی‌شویم و علت آن هم اختلاف 180 درجه‌ای عقاید و اعتقادات ما با آمریکایی‌هاست.

جوانی گفت: اگر جوانان به خوبی آگاه نشوند فریب دشمن را خواهند خورد و پشت فتنه داعش در عراق آمریکایی‌ها هستند و به واقع نه در عراق نه در لبنان، نه در سوریه، نه در بحرین و نه در هیچ‌کجای عالم آمریکا به فکر حل مشکل نیست، بلکه می‌خواهد از طریق کشورهای منطقه به ایران نفوذ کند و باید در این رابطه حواسمان به خوبی جمع باشد و لحظه‌ای از این دشمن سرسخت غافل نشویم.

وی افزود: شواهد نشان می‌دهد که شکست خورده آمریکا و سربلند ایران است و جمهوری اسلامی در آستانه پیروزی‌های بزرگی قرار گرفته و دشمن می‌خواهد ایران که 37 سال ایستادگی کرده است مغلوب کند و جمهوری اسلامی مقتدر نباید تسلیم اهداف شوم دشمنان شود، چیزی که مورد تأکید و دغدغه مقام معظم رهبری بوده است.

مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه هدف آمریکا در ایران حذف شعار «مرگ بر آمریکا» ملت ایران است، گفت: برخی‌ها در دانشگاه‌ها به این موضوع پرداختند که شعار مرگ بر آمریکا را نباید گفت، نکته‌ای که بسیار تأسف‌آور است و به فرموده امام خمینی(ره) شعار مرگ بر آمریکا یک شعار عبادی است.

جوانی عنوان کرد: باید در عرصه‌های فرهنگی و سیاسی خود را تقویت کرده و باورهای غلط غرب‌ باور و آمریکا باور را تغییر دهیم و مهم‌ترین نقش‌آفرین در این عرصه مبلغان فرهنگی هستند که باید این مهم را در مجالس امام حسین(ع) تبیین کنند.