هزاران برده برای شرکت های انگلیسی کار می کنند

    •••••  شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ — ۱۲:۳۷ کد مطلب : 1829/a   

هزاران برده مدرن که کاملا زیرکنترل گروه های تبهکاری هستند، تحت عناوین و اشکال مختلف از جمله کارگران خارجی ارزان قیمت برای شرکت های انگلیسی کار می کنند .

روزنامه تایمز امروز شنبه به نقل از" پائول برودبنت " مدیر یک نهاد عمومی ناظر بر کارگران در بخش های مختلف اقتصادی در انگلیس (جی ال ای )، نوشت که در زمان حاضر بیش از 13 هزار برده در این کشور حضور دارند.
به گفته " پائول برودبنت  " بر اساس گزارش منابع رسمی در انگلیس، این برده ها توسط باندهای تبهکار و قاچاق انسان کنترل شده و به عنوان کارگران ارزان قیمت خارجی در بخش های مختلف و نیز برای شرکت های انگلیسی به کار گرفته می شوند.
وی عنوان می کند، منافع حاصل از استعمارکارگران خارجی برای قاچاقچیان انسان بسیار زیاد بوده ضمن اینکه خطر مواجه شدن با تعقیب های قضایی دراین خصوص بسیار کم است .
مدیر  " جی ال ای " با بیان اینکه برده داری سنتی 200 سال پیش منسوخ شده است، می گوید: اما شکل نوین آن که در زمره جرایم جدی و سازمان یافته تلقی می شود، در حال حاضر در انگلیس بسیار زنده و پررونق است و بسیاری از افراد به رغم میل و تمایل آنها به زور به کار گرفته می شوند.
سازمان عمومی  " جی ال ای  " که ناظر بر فعالیت کارگران در بخش های صنعتی، کشاورزی و شیلات می باشد، توسط دولت انگلیس در سال 2006 میلادی به منظور آنچه حمایت از کارگران آسیب پذیر و حفاظت از آنها در برابر استثمار دیگر می خواند، ایجاد شده است.
به نوشته روزنامه تایمز، این برده های مدرن به شکل های مختلف از جمله دانشجویی( جعلی)، انجام ازدواج صوری و با استفاده از اسناد جعلی و توسط باندهای قاچاق انسان و تبهکار به انگلیس آورده می شوند.
این روزنامه افزود: این افراد که برخی از آنها از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند در بخش های مختلف کشاورزی، ساختمان سازی ، ماهیگیری و نیز صنعت سکس به کار گرفته می شوند.
پیشتر نیز دولت انگلیس برای اولین بار اعلام کرده بود نزدیک به 13 هزار نفر در این کشور قربانی"برده داری مدرن" هستند که این افرد شامل کارگران اجباری در مزارع و کارخانه ها ، مستخدمان، روسپی ها و کودکانی را که مورد بهره برداری جنسی قرارمی گیرند، می باشد.
گفته می شود افراد قاچاق شده اهل بیش از یکصد کشور دنیا هستند که بیش از همه شهروندان آلبانی، نیجریه، ویتنام و رومانی در میان این عده دیده می شوند.

منبع: ایرنا