واکنش مقتدا صدر به حضور سفیر آمریکا در حرم حضرت علی

    •••••  ﺳﻪشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ — ۱۶:۵۱ کد مطلب : 1861/a   

مقتدا صدر روحانی شیعه عراقی خواهان جمع آوری میلیون‌ها امضا برای محکومیت حضور سفیر آمریکا در مرقد مطهر امام علی (ع) در نجف اشرف و اعلام 3 روز عزای عمومی در این استان شد.

رهبر جریان صدر عراق در سخنانی خواهان تهیه طوماری با امضای میلیون ها امضا برای اعلام نارضایتی عراقی ها از سفر "استوارت جونز"، سفیر آمریکا در عراق به نجف اشرف و ورود به مرقد امام علی (ع) شد.

"سومریه نیوز" در این باره نوشت: مقتدا صدر در پاسخ به یادداشت یکی از مقلدان خود مبنی بر این که چند روز پیش سفیر کشور حامی تروریسم (آمریکا) با دعوت یکی از شخصیت های استان نجف به این استان سفر کرده و وارد حرم امام علی (ع) شده است، گفت: طرف های ذی ربط و دولتی در نجف اشرف باید این اقدام سفیر آمریکا را محکوم و از بازدید استوارت جونز از مرقد امام علی (ع) عذرخواهی کنند.

وی افزود: عجیب است کسانی که خود را جهادی می دانند این مساله را محکوم نکرده اند و من از آنها می خواهم طوماری با امضای میلیونی در محکومیت این امر تهیه کنند، بویژه این که ما به آنها توصیه کرده ایم در چنین مواردی تظاهرات کنند.

صدر گفت: سفر این شخصیت تروریستی حامل پیام های زیادی است که اعلام نزدیکی بین آمریکا و شیعیان که کذب محض می باشد، یکی از این پیام هاست.

وی تحمیل اشغالگری آمریکا بر این استان را دیگر پیام این اقدام دانست و گفت: اگر بار دیگر چنین اتفاقی رخ دهد من شخصا واکنش نشان خواهم داد.

مقتدا صدر همچنین تاکید کرد: همه باید بدانند که سفیر آمریکا و کشورش عامل اصلی درد و رنج ها، ویرانی ها و تروریسمی است که عراقی ها از آن رنج می برند.

سفیر آمریکا روز چهارشنبه گذشته در سفر خود به نجف اشرف از مرقد امام علی (ع) دیدن و سفارت آمریکا در عراق اعلام کرد که از سال 2003 تاکنون این نخستن بار است که یک مقام آمریکایی از حرم امام علی(ع) بازدید می کند.

 منبع : شبکه بین المللی خبر العالم