کشته شدن شماری از سربازان سعودی در حمله نیروهای یمن به جیزان

    •••••  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ — ۱۵:۲۲ کد مطلب : 18800/a   

شماری از سربازان سعودی در حمله توپخانه ارتش و نیروهای مردمی یمن کشته و زخمی شدند.

به گزارش تحلیل ایران؛ پایگاه اینترنتی خبرگزاری سبأ، افراد یاد شده در حمله به پایگاه نظامی کرس جوبح در منطقه جیزان در جنوب عربستان کشته و زخمی شدند.
یک مقام نظامی یمن خاطرنشان کرد: توپخانه ارتش و کمیته های مردمی یمن یک زره پوش نظامی سعودی در جنوب شرق مجتمع نظامی الدفاع در حومه شهر الخوبه را هدف قرار دادند.
مقام مزبور اظهار داشت: ارتش و کمیته های مردمی همچنین یک بلدوزر نظامی سعودی را در پشت روستای قمر در منطقه جیزان به آتش کشیدند.
عربستان و 9 کشور عربی دیگر از جمله کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به جز عمان و با همراهی آمریکا از ششم فروردین 94 حملات هوایی و دریایی علیه یمن را آغاز کردند و تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها و مدارس و حتی منازل مردم این کشور را بمباران کرده اند که بر اثر آن نزدیک به پنج هزار یمنی از جمله صدها زن و کودک به قتل رسیده اند. 
عربستان با حمله به فقیرترین کشور عربی منطقه می خواهد عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری فراری و مستعفی را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن جنبش مردمی انصارالله که امنیت شهرهای یمن را تامین می کنند، جلوگیری کند. 
به عقیده بسیاری از کارشناسان، جنایات عربستان در یمن نسخه دیگری از رویکرد و رفتار رژیم صهیونیستی در غزه است. 
ارتش و نیروهای مردمی یمن که از فروردین ماه تاکنون مقابل تجاوز کشورهای عربی به رهبری عربستان مقاومت کرده و بیشتر شهرها را در اختیار خود دارند، در جبهه دیگری با گروه های تروریستی القاعده و داعش که مورد حمایت مالی و تسلیحاتی عربستان هستند، می جنگند.