آزادی مرکز تکریت

    •••••  چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ — ۲۱:۳۹ کد مطلب : 1882/a   

وزارت دفاع عراق امروز چهارشنبه اعلام کرد : 128 تروریست داعشی در عملیات جداگانه فرماندهی عملیات بغداد در مناطق شرقی الکرمه واقع در شرق فلوجه و فرماندهی لشکر واکنش سریع جمعی فرماندهی عملیات الانبار کشته شدند .

وزارت دفاع عراق تأیید کرد: این عملیات به پاکسازی منطقه صبیحات و شماری از کارگاههای مجاور کمک کرد. 

وزارت دفاع عراق اعلام کرد: فرماندهی عملیات بغداد اعم از نیروهای ارتش ، پلیس ، داوطلب مردمی و عشایر با کمک نیروی هوایی عراق و ائتلاف به پنجمین مرحله از عملیات انتقام خون سرتیپ ستاد نجم سودانی در شرق کرمه ادامه می‌دهند.

وزارت دفاع عراق تصریح کرد: نیروهایش توانسته‌اند در این عملیات 101 تروریست داعشی را بکشند و 13 خودروی حامل سلاح سنگین و 13 مقر تروریستی را منهدم و 23  خانه بمب گذاری شده و 199 بمب را خنثی کنند. 

وزارت دفاع عراق در بیانیه دیگری اعلام کرد: فرماندهی لشکر نیروی واکنش سریع جمعی عملیات الانبار توانست منطقه صبیحات ،  کارگاه الاصفر ، کارگاه آسفالت سازی و کارگاه گچ کاری را پاکسازی کند که در این عملیات 27 تروریست کشته شدند و 47 بمب نیز خنثی شد.

وزارت دفاع عراق در سومین بیانیه خود اعلام کرد: نیروی هوایی عراق هشت دستگاه خودروی حامل تعداد زیادی از تروریستهای داعشی فراری را که از شهر تکریت به شهرستان حویجه گریخته بودند؛ منهدم کرد.

در استان صلاح الدین نیز نیروهای ارتش ، پلیس و داوطلب مردمی توانستند مرکز شهر تکریت را پاکسازی کنند. 

یک منبع در فرماندهی عملیات مشترک گفت: نیروهای عملیات صلاح الدین ، سامراء ، دجله و دیاله و نیروهای داوطلب مردمی به شهر تکریت از سمت شمال با حمایت هوایی یورش بردند و توانستند ساختمان اداره راهنمایی و رانندگی ، بیمارستان این شهر و محله‌های العصری ، دیوم ، هیاکل ، خیابان  اربعین ، خیابان وطبان ، و  خیابان پاشا را آزاد کنند. 

این منبع گفت: در این عملیات 121 تروریست کشته شدند و 56 خودروی مجهز به تیربارهای سنگین منهدم شد و 17 انبار اسلحه و مهمات به تصرف در آمد و هفت مقر تروریستها منهدم شد. 

منبع : خبرگزاری صدا و سیما