لزوم استفاده از افراد متخصص برای انعقاد قراردادهای نفتی

    •••••  ﺳﻪشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ — ۱۹:۰۵ کد مطلب : 19038/a   

مشاور ارشد حقوقی شرکت ملی نفت گفت: برای بازگشت دوباره به بازار بین المللی نفت، باید در مذاکرات قراردادی خود بسیار دقیق، حرفه ای و کارآمد عمل کرده و از افراد متخصص و آگاه به تحولات روز اقتصادی و سیاسی کشوراستفاده کنیم.

 

به گزارش  تحلیل ایران  سهراب ربیعی امروز در همایش ملی حقوق انرژی گفت: باید بپذیریم بازگشت ما به بازار نفت با دشمنی های زیادی روبروست و برخی کشورها بر این باورند که ورود مجدد و پرقدرت ایران به بازار جهانی نفت، منافع اقتصادی و یا سیاسی آنها را به خطر می اندازد.

وی تصریح کرد: بنابراین برای بازگشت دوباره به بازار بین المللی نفت، باید در مذاکرات قراردادی خود بسیار دقیق، حرفه ای و کارآمد عمل کرده و از افراد متخصص و آگاه به تحولات روز اقتصادی و سیاسی کشور استفاده کنیم.

ربیعی با اشاره به مراحل قرارداد شامل طراحی، مذاکره، اجرا و مکانیزم حل اختلاف گفت: متاسفانه در بسیاری از قراردادها، نظارت حقوقی تنها تا مرحله امضای قرارداد ادامه می یابد و این در حالی است که این نظارت باید در تمام مراحل قرارداد اعمال شود.

وی ادامه داد: درحال حاضر شرکتهای بزرگ بین المللی فعال در عرصه صنعت نفت منتظر رونمایی از قراردادهای جدید نفتی کشورمان هستند تا به بررسی جزئیات این قراردادها بپردازند و قطعا تنها در شرایطی به مشارکت در پروژه‌های صنعت نفت کشورمان می پردازند که کار کردن در قالب این قراردادها برای آنان با توجیه اقتصادی همراه باشد.


خبرگزاری فارس