سعادت مسلمانان از مسیر جهاد و شهادت عبور می‌کند

    •••••  چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ — ۱۳:۴۷ کد مطلب : 19173/a   

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: پیام عاشورا این است که سعادت مسلمانان از مسیر جهاد و شهادت عبور می‌کند و اگر جامعه‌ای لباس جهاد به تن کرد به عزت خواهد رسید.

 

به گزارش تحلیل ایران سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در مراسم یادبود شهادت سردار همدانی که امروز در حسینیه ثارالله کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: اگر جامعه‌ای لباس جهاد را از تن بیرون کند خداوند لباس ذلت را بر آن جامعه می‌پوشاند.

 

وی با بیان اینکه محرم‌الحرام ماه درخشش فضیلت‌ها است، بیان کرد: در این ماه خداوند زیباترین گوهر هستی یعنی امام مسلمانان و اهل بیت رسول‌الله را برای احیای دین خدا و اقامه عدل و تحقق حقیقت به میدان سختی وارد کرد.

 

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه خداوند بر شهادت عزیزترین و حجت خود بر روی زمین ثبت کرد، افزود: عاشورا برای ابدیت تاریخ حجتی آشکار فراتر از تمام قلل الهی بوده و پیام الهی عاشورا این است که برای دفاع از دین خدا، احیای احکام الهی و فروپاشی حکومت فاسدان فدا شدن جان و مال مسلمانان یک حقیقت ارزشمند است.

 

وی تصریح کرد: قله‌ای که عاشورا در بروز فضایل نشان داد هرگز تکرار نخواهد شد و این واقعه درسی برای ما است که برای ورود به عرصه جهاد چیزی نباید مانع ما باشد.

 

جانشین فرمانده کل سپاه بیان کرد: هر چه زمان از وقوع این واقعه می‌گذرد حقایق آن بیشتر در جان‌ها می‌نشیند و دل‌ها و چشم‌ها بیشتر و حقیقت آن را درک می‌کنند که این تأثیرگذاری در طول تاریخ و راز جاودانگی عاشورا در شهادت زیباترین انسان عالم هستی است.

 

سردار سلامی خاطرنشان کرد: امروز برای تجلیل از یک مبارز بزرگ و یکی از اصحاب صادق، با اخلاق، مؤمن در این مکان جمع شده‌ایم و تجلیل از یک مقام و اسطوره تاریخ‌ساز سردار شهید حسین همدانی رویدادی ماندگار خواهد بود.