دستور ریاست محترم جمهور جهت پیگیری حادثه شیراز

    •••••  ﺳﻪشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ — ۱۷:۰۵ کد مطلب : 1924/a   

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی روز هجدهم اسفند 93 بنا به دعوت یک تشکل دانشگاهی قصد سخنرانی در تالار حکمت دانشگاه شیراز داشت که برخی اوباش با حمله به خودرو حامل مطهری در فرودگاه این شهر مانع رسیدنش به تالار حکمت و سخنرانی او شدند و وی از ناحیه چشم آسیب دید.                   

 در پی این حادثه ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر روحانی دستور پیگیری سریع و جدی و برخورد قانونی با عاملان این حادثه شد .

در همین خصوص محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور در نامه ای به دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور و حجه الاسلام علوی وزیر محترم اطلاعات دستور رئیس جمهور مبنی بر پیگیری این مسئله را دادند که در ذیل می آید : گزارش پیوست از طرف جناب آقای دکتر علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که در دلسوزی ، آزادی بیان و دفاع از منافع و مصالح کشور ، یکی از نمایندگان نمونه و مورد علاقه و حمایت شدید مردم است و ماجرای حمله به ایشان توسط اوباش آن هم در شهر شیراز که شهر ادب و فرهنگ و تمدن است تکان دهنده و مایه تاسف شدید اینجانب گردید . این ماجرا نشان از برنامه ریزی جدید افراطیون منحرف و منفور علیه امنیت ، آزادی ، اخلاق محمدی و فرهنگ اسلامی است که برای ملت بزرگ ایران و دولت خدمتگزار قابل تحمل نمی باشد .فورا دستور دهید هر دو وزارت خانه فورا عوامل شرور ، ناقض قانون و دشمن شاد کن و همچنین نیروهای حامی و آمر پشت پرده شناسائی و جهت اجرای عدالت به قوه قضائیه سپرده شوند . ضمنا مسئولین امنیتی استان که در این ماجرا قصور یا تقصیر داشته اند ، تحت تعقیب قانون قرار گیرند . هر چه سریعتر گزارش امر به اینجانب و هیات وزیران ارائه گردد .   

وزارت کشور هم در ماموریتی به معاون انتظامی و امنیتی خود دستور پیگیری لازم را صادر کرد و حسین ذوالفقاری در پایان سفر دو روزه خود به شیراز با بیان اینکه برای اجرای دستور رئیس‌جمهور و وزیر کشور در خصوص بررسی ابعاد حادثه اخیر شیراز، به این شهر سفر کرده است، گفت: بررسی‌های میدانی مختلف و تحقیقات در سه حوزه قبل از واقعه، حین واقعه و پس از واقعه انجام شد.

ذوالفقاری افزود : تاکنون بر اساس مستندات مختلف از جمله عکس و فیلم ، هویت بیش از 10 نفر از افراد شناسایی شده که مقرر شد زیر نظر دادستان اقدامات لازم انجام شود.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد که گزارش هیئت یاد شده به‌زودی به رئیس شورای امنیت کشور ارائه می‌شود و پس از بررسی در اختیار مقام‌های کشوری قرار خواهد گرفت.

ا.ا