نتانیاهو: لیکود پیروز شد،هرزوگ: نتایج قطعی مشخص نیست

    •••••  چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ — ۰۷:۴۹ کد مطلب : 1930/a   

در پی انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم مدعی پیروزی حزب «لیکود» شد و گفت «دولتی قوی تشکیل خواهیم داد».

این در حالی است که نخستین نتایج غیررسمی انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی از رقابت نزدیک حزب دست راستی «لیکود» با احزاب چپگرای «اتحاد صهیونیستی» حکایت دارد.
برخی شبکه های تلویزیونی رژیم صهیونیستی از رقابت نزدیک حزب لیکود بنیامین نتانیاهو و اتحاد صهیونیستی اسحاق هرزوگ خبر داده اند.
کانال 10 و کانال یک تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کردند که اتحاد صهیونیستی و حزب لیکود هر کدام 27 کرسی از مجموع 120 کرسی پارلمان این رژیم را به دست آورده اند. اما کانال 2 تلویزیون این رژیم نیز اعلام کرد که حزب لیکود به یک پیروزی کمرنگ با اختلاف یک کرسی دست یافته و 28 کرسی به دست آورده است.
قرار است نتایج نهایی انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه اعلام شود.
اسحاق هرزوگ رقیب اصلی نتانیاهو ادعای پیروزی او را رد کرده و گفته که هنوز تمام احتمالات باز است.
هرزوگ گفت: این نتیجه به ما اجازه می دهد به قدرت بازگردیم؛ ما منتظر نتایج واقعی می مانیم و هر چیزی را ممکن می دانیم.
وی گفت که خواستار تشکیل یک دولت با ذهنیت سوسیالیستی واقعی است و با برخی از سران احزاب درباره ائتلاف گفت وگو کرده است.
خبرگزاری فرانسه نیز نوشت: فلسطینی ها اعلام کردند که در پی انتخابات پارلمانی اخیر رژیم صهیونیستی، به تلاش خود برای تشکیل کشور فلسطین شدت می بخشند.
صائب عریقات مذاکره کننده ارشد فلسینی گفت: روشن است که نتانیاهو دولت بعدی را تشکیل می دهد از این رو آشکارا می گوییم که به دادگاه جنایی بین المللی در لاهه می رویم و تمام تلاش های دیپلماتیک خود را شدت می بخشیم.

منبع : ایرنا