تعیین واقعی نرخ دلار درگروی اجرای برجام

    •••••  شنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۴ — ۰۲:۲۳ کد مطلب : 20559/a   

یک کارشناس اقتصادی گفت: با ورود دلارهای بلوکه شده به کشور شاهد کاهش قیمت دلار بهبود و نوسازی صنایع خواهیم بود.
به گزارش تحلیل ایران ،مهدی تقوی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، درخصوص سیاست‌های دولت در کاهش نرخ تورم گفت: سیاست دولت در ایجاد رابطه با دنیا مثبت است و در آینده شاهد اجرای برجام توسط ایران با دیگر کشورها خواهیم بود.

وی در ادامه اجرای برجام را موازی ورود پول‌های بلوکه شده به کشور دانست و اظهار داشت: با تزریق دلارهای بلوکه شده انتظار داریم قیمت دلار در بازار کاهش یابد.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به راهکارهای دولت در تخصیص دلارهای بلوکه شده گفت: دولت می‌تواند با ارائه تسهیلات ارزان قیمت به بنگاه‌های تولیدی و کارخانه‌ها به بهبود و نوسازی صنایع کمک کند.

تقوی تزریق دلارهای بلوکه شده را اقدامی برای رشد اقتصادی دانست و گفت: با بهبود وضعیت تولید در کشور قطعاً رشد اقتصادی یکی از پیامدهای تزریق دلارهای بلوکه شده خواهد بود.

وی تحریم کالاهای سرمایه‌ای را عاملی برای روند کند نرخ رشد اقتصادی ارزیابی کرد و عنوان داشت: مستهلک شدن قطعات و ماشین آلات صنایع دلیلی برای کاهش تولید بود و با اجرای توافق شاهد تسهیل در ورود کالاهای سرمایه‌ای خواهیم بود.

این کارشناس اقتصادی ورود دلارهای بلوکه شده به کشور را عاملی برای کاهش قیمت کالاهای وارداتی دانست وگفت: با اجرای برجام سطح انتظار مردم افزایش پیدا می‌کند و دولت موظف است نیازهای مردم را مرتفع کند.