بدون مردم و رسانه ها نمی توان از محیط زیست حفاظت کرد

    •••••  پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳ — ۲۳:۵۵ کد مطلب : 206/a   

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بدون مشارکت مردم در سطوح مختلف حفظ محیط زیست عملاً امکان پذیر نخواهد بود و نیازمند هم افزایی جمعیت های داوطلبانه در موضوع محیط زیست هستیم.
به گزارش خبرنگار تحلیل ایران، معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست امروز پنج شنبه در همایش نکوداشت خدمات داوطلبان سازمان هلال احمر گفت : پیوند میان داوطلبان هلال احمر و محیط زیست پیوندی نظری و عملی است و حفاظت محیط زیست رنگ، دین و نژاد نمی شناسد.
" ابتکار " با اشاره به این که تخریب مراتع، گرم شدن زمین و از دست رفتن تنوع گیاهی و جانوری موجب سخت تر شدن زندگی در کره زمین شده است افزود : در همین خصوص باید مردم به میدان بیایند و دولت هم موظف است زیرساخت ها را فراهم کند و رسانه ها نیز در دیده بانی و نقد سازنده وظیفه ای حیاتی دارند.
" الحاج سی " دبیرکل فدراسیون صلیب سرخ جهانی هم در این همایش گفت: داوطلبان هلال احمر ایران در همه حوادث حضور دارند و حد و مرزی برای کارهای داوطلبانه آنان نمی بینیم.
" الحاج سی " افزود: محیط زیست متعلق به نسل‌های آینده است و داوطلبان هلال احمر باید در حفظ محیط زیست فعالیتشان بیشتر شود.
محمد فرهادی رییس سازمان هلال احمر ایران نیز در این همایش گفت: تقویت مشارکت های اجتماعی و حضور جوانان داوطلب در حفظ محیط زیست در سطح ملی و منطقه ای امری حیاتی است.
فرهادی که پس از امضای تفاهمنامه سه جانبه میان سازمان حفاظت محیط زیست، جمعیت هلال احمر و فدراسیون صلیب سرخ جهانی سخن می گفت ، درباره جزییات این تفاهم نامه گفت: گروه کاری مشترکی میان سه سازمان در این خصوص تشکیل خواهد شد و امیدواریم با بهره مندی از نتایج این همکاری بتوانیم تجربه مثبت و الگویی موفق از مشارکت های اجتماعی را به جهانیان ارائه کنیم.