باراک اوباما : نگران دخترانم در جامعه آمریکا هستم

    •••••  جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۳ — ۰۰:۰۰ کد مطلب : 211/a   

رئیس جمهور آمریکا با برشمردن تجربه های خود از نژاد پرستی در این کشور گفت ؛ نگران است مبادا دخترانش در آینده گرفتار پندارهای کلیشه ای شوند .

به گزارش خبرنگار تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس ، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با مجله " پیپل" با اشاره به اینکه عوام در آمریکا سیاهپوستان را نوکر و خدمتکار می پندارند ، گفت : او و همسرش از دخترانشان خواسته اند که به عنوان دختران سیاهپوست از تبعیض نژادی برحذر باشند و گرفتار پندارهای کلیشه ای نشوند .

اوباما افزود : هیچ سیاهپوستی به سن و سال ومن  در آمریکا نیست که بیرون از رستوران منتظر باشد و کسی (با فرض پیشخدمت بودن ) سوئیچ خودرویش را به دست او نداده باشد .

" میشله اوباما" همسر  اوباما که در این گفت و گو حضور داشت نیز گفت در گذشته ، همسرش را در یک مهمانی رسمی با خدمتکار اشتباه گرفته و از او خواسته بودند که قهوه بیاورد .

اوباما با اشاره به حادثه فرگوسن که در آن پسر نوچوان سیاهپوست به ضرب گلوله افسر سفید پوست کشته شد ، به وجود تبعیض نژادی در ایالات متحده اذعان کرد و گفت : این یک واقعیت است که در جامعه آمریکا هنوز تصور می شود سیاهپوستان خطرناک تر از دیگر شهروندان هستند .

با این حال ، باراک اوباما گفت که وضعیت در حال بهتر شدن است و شرایط امروز با گذشته این کشور ، اصلا قابل مقایسه نیست .