خشم آمریکا ازآزادسازی بیجی؛شکست حمله تکفیری‌ها به جنوب سامرا

    •••••  چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ — ۱۳:۵۸ کد مطلب : 21361/a   

به گزارش تحلیل ایران، خبرنگار شبکه خبری المیادین در عراق گزارش داد نیروهای امنیتی عراق، حمله تروریست‌های تکفیری در صحرای الثرثار در جنوب غربی سامراء را خنثی کردند.

 

داعشی‌ها با دو دستگاه خودروی بمب‌گذاری شده قصد حمله به این منطقه را داشتند که در این راه ناکام ماندند.

 

عصبانیت دولت آمریکا از موفقیت چشمگیر نیروهای مردمی در آزادسازی بیجی

از سوی دیگر یک عضو ائتلاف دولت قانون تاکید کرد دولت آمریکا از آزادسازی بیجی در یک مدت کوتاه به دست نیروهای داوطلب مردمی، ناخرسند و ناراضی است.

 

نهله الهبابی نماینده پارلمان عراق از ائتلاف دولت قانون تاکید کرد آمریکا انتظار داشت که آزادسازی مناطق صلاح الدین حداقل سه سال طول بکشد، اما از آزادسازی بیجی طی یک مدت کوتاه به دست نیروهای داوطلب مردمی بدون هرگونه حمایت هوایی بین‌المللی ناخرسند و ناراضی است.

 

الهبابی که با الغدپرس گفت‌وگو می‌کرد، افزود برخی شبکه‌های ماهواره‌ای و رسانه‌های موجود در داخل عراق که از حمایت‌های برخی کشورهای منطقه‌ای برخوردار هستند در راستای حمایت از داعش و شایعه‌پراکنی به نفع این گروه بر ضد نیروهای امنیتی حرکت می‌کنند و وزارت خارجه، وزارت ارتباطات و وزارت کشور باید برای بستن چنین رسانه‌ها و جلوگیری از پخش شایعات و سموم از سوی آنها اقدام کنند.

 

کریم النوری سخنگوی رسمی سازمان بدر هم از موفقیت گروه‌های مقاومت اسلامی در کشف و خنثی سازی بیش از 280 بمب کارگذاشته شده از سوی تروریست‌های تکفیری در مناطق شمالی بیجی خبر داد.