آمریکا می‌خواهد دنیا را از ایستادگی ایران ناامید کند

    •••••  جمعه ۰۸ آبان ۱۳۹۴ — ۱۶:۰۳ کد مطلب : 21821/a   

امام جمعه مشهد گفت: آمریکا به دنبال استحاله اسلام، نظام و انقلاب است و ما به خاطر این توطئه دشمنی‌مان با آمریکا باید چند برابر شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا،منطقه خراسان، آیت الله سیداحمد علم الهدی در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه که در جمع زائران و مجاوران حضرت رضا (ع) برگزار شد، اظهار کرد: دشمنی و خصومت ما با آمریکا بعد از برجام چند برابر شده و این دشمنی را باید در 13 آبان ماه با مبارزه با استکبار به نمایش گذاشت.

امام جمعه مشهد ادامه داد: 13 آبان امسال باید با 13 آبان سال‌های دیگر تفاوت داشته باشد، چرا که در 13 آبان سال‌های گذشته تنها دانش آموزان در راهپیمایی شرکت می‌کردند اما 13 آبان امسال باید همچون 22 بهمن مرد و زن با خصومت و دشمنی خودشان را با آمریکا به نمایش بگذارند و آمریکا را از استحاله نظام و انقلاب نا امید کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه «استحاله اسلام، در صدر اسلام باید مورد عبرت ما قرار گیرد»، عنوان کرد: آمریکا می‌خواهد انقلاب و اسلام را استحاله کند و این گفته شعار نیست بلکه منطق است، چرا که دشمن مدام حرفش را می‌زند.

وی با تاکید بر این‌که «نقطه نهایی نفوذ استحاله اسلام و نظام است»، افزود: مقام معظم رهبری به عنوان یک خطر بعد از برجام، از نفوذ دشمن سخن گفتند.

علم الهدی عنوان کرد: نتیجه نفوذ دشمن استحاله اسلام، نظام و انقلاب است»، خاطرنشان کرد: آمریکا در 2 جهت به دنباله استحاله است، نخست استحاله نظام جمهوری اسلامی ایران، چرا که ایران الگوی استکبار ستیزی، الگوی مقاومت در برابر دشمن، الگوی با مشت جنگیدن و الگوی پیروزی خون بر شمشیر است.

امام جمعه مشهد ادامه داد: آمریکا می‌خواهد از طریق مذاکره ، دست دادن، لبخند زدن و بزک کردن دنیا را نا امید کند و به مردم دنیا ثابت کند که ایران با 37 سال ایستادگی سرانجام مجبور به دست دادن و مذاکره شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: جهت دوم استحاله آن است که آمریکا درصدد استحاله باورهای انقلابی است، همان کاری که بنی امیه در صدر اسلام انجام دادند تا بدین وسیله ایثار، شهادت، فداکاری، مقابله با دشمن و ولایت‌مداری را از بین ببرند.

وی افزود: برخی می‌خواهند با رفاه‌طلبی، و پول کشوری آباد و اقتصادی روان به هر قیمتی در کشور ظهور کند، حال آن که ما هم خواستار توسعه اقتصادی هستیم اما توسعه اقتصادی را با حفظ اخلاق دین و نظام می‌خواهیم.

علم الهدی با بیان این‌که «سرانجام ترسیدن از تجهیزات آمریکا همان می‌شود که بر سر مسلمانان صدر اسلام آمد»، یادآور شد: این‌ها می‌خواهند، پول، لذت‌طلبی، ایثارگری و فداکاری باور مردم شود.

امام جمعه مشهد خاطر‌نشان کرد: مردم ایران همان‌هایی بودند که در باران آتش دشمن در شب عملیات با جان‌شان به جنگ دشمن رفتند اما دشمن می‌خواهد از این مردم انسان‌های محافظه کار بسازد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که « اوباما از همان روز اول می‌گفت ایران را راستی آزمایی می‌کنیم»، عنوان کرد: در حقیقت آمریکا به دنبال تغییر رفتار نظام جمهوری اسلامی و بازگشت بر جامعه جهانی است، دشمن می‌خواهد ایثار و استکبار ستیزی نباشد، مردم ایران تغییر رفتار دهند با آمریکا رفیق شوند و با غرب بسازند.

وی با اشاره به این‌که «پول، توسعه اقتصادی و آرامش در جامعه جهانی معیار و ملاک اصلی است»، افزود: آمریکا به دنبال آن است که این موارد در جامعه ما ارزش شود.

علم الهدی با اشاره به سخنان سیاستمدار انگلیسی مبنی بر این‌که «اگر برجام اجرا شود، اخلاق ایران عوض می‌شود»، اظهار کرد: شما مردم هوشیار هستید، ما نباید پشت رهبری را خالی کنیم، باید پای رهبری و انقلاب بایستیم و استکبارستیزی خودمان را محکم‌تر کنیم.