حدادعادل: دروغ‌گویی به عادت قدرت‌های جهانی بدل شده است

    •••••  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ — ۱۴:۴۷ کد مطلب : 24981/a   

به گزارش تحلیل ایران، غلامعلی حدادعادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همایش استحکام ساخت درونی قدرت جمهوری اسلامی ایران که در دانشگاه عالی دفاع ملی در حال برگزاری است با بیان اینکه در یک تقسیم‌بندی کلی دو دیدگاه متعارف درباره منشأ قدرت وجود دارد، یک دیدگاه قدرت ملی را برخاسته از منابع مادی و دیدگاه دیگر منشأ قدرت ملی را منابع معنوی می‌داند، اظهار داشت: ما به عنوان یک حکومت دینی دیدگاه دوم را صحیح می‌دانیم و معتقدیم منشأ قدرت کشورمان در معنویت، اعتقادات، دین و به طور کلی فرهنگ است.

 

وی افزود: در دنیای امروز غالباً نگاه اول مهم است و غرب اقتصاد، پول و ثروت را اساس می‌داند.

 

البته اعتقاد ما به اساس بودن فرهنگ به معنای نفی اهمیت عوامل مادی نیست. ما فرهنگ را زیربنا می‌دانیم و معتقدیم فرهنگ اسلامی به ما انگیزه و اندیشه می‌دهد.

 

رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی، تصریح کرد: ما به یک فرهنگ عقلانی، معنوی و عدالت‌محور تعلق داریم، این فرهنگ انسان را صاحب فکرت دانسته و همه انسان‌ها را برخوردار از یک فطرت واحد الهی می‌داند و همین فرهنگ منشأ قدرت ماست.

 

حدادعادل با بیان اینکه امام خمینی(ره) قبل از پیروزی انقلاب هیچ ابزار مادی در دست نداشت و یک مرجع تقلیدی بود که در یک خانه ساده زندگی می‌کرد و نه ارتش، نه دستگاه اطلاعاتی و نه حزب داشت اضافه کرد: اما امام (ره) از فرهنگی اسلامی استفاده کرد و توده‌های مردم را بسیح کرد، امروز هم منشأ قدرت ملی و منطقه‌ای ما همین ارزش‌های فرهنگی است.

 

به گفته وی، صداقت و احترام به استقلال ملت‌ها از سرمایه‌ها و از عوامل تولید قدرت محسوب می‌شود که دشمن از آن برخوردار نیست و دروغگویی یک عادت قدرت‌های جهانی شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: دشمن پس از شکست از تمامی پروژه‌هایش به دنبال این است که با تحریک مذهب قدرت ما را در هم بشکند، آنها سکولاریسم را تبلیغ می‌کنند اما همزمان گروه‌های تکفیری را راه می‌اندازند، در حالی که همین گروهک‌ها هیچ اعتقادی به سکولاریسم ندارند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: آنها متوجه شده‌اند که انگیزه مذهبی چگونه می‌تواند قدرت ایجاد کند. غرب متوجه شده که با قدرت ارتش خود نمی‌تواند با جمهوری اسلامی ایران مقابله کند پس دنبال ارائه چهره خشن از مذهب و سوءاستفاده از انگیزه‌های دینی است.

 

حدادعادل با یادآوری توصیه وزیر دفاع آمریکا به کشورهای غربی مبنی بر حضور زمینی در سوریه، اظهار داشت: آمریکا از این کشورها می‌خواهد که آنها هم همچون ایران از زندگی خود بگذرند و به میدان بیایند. امثال سردار حسین همدانی هیچ احتیاجی نداشت پس از بازنشستگی به سوریه برود اما تلاش‌های او در سوریه به دلیل وجود انگیزه‌های دینی است.

 

وی در پایان با اشاره به موضوع جنگ نرم، گفت: جنگ نرم راهبرد دشمن در مقابل انقلاب اسلامی است، دشمن به این نتیجه رسیده که منشأ اصلی قدرت ما یعنی اعتقادات و معنویات را باید از بین ببرد. رهبر انقلاب هم از همان ابتدایی که مسولیت رهبری بد دوششان قرار داده شد بارها نسبت به جنگ نرم هشدار داده است، در این جنگ نرم مهم‌ترین سلاح بصیرت است که اگر بصیرت نباشد کانند ابی که اگر به پی یک ساختمان نفوذ کند انرا از اساس ویران میکند شخص را نیز به همین وضعیت دچار خواهد کرد و ازپا خواهد انداخت.

منبع:خبرگزاری تسنیم