همایش ملی همدلی و همز‌بانی آغاز شد

    •••••  پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ — ۰۹:۳۳ کد مطلب : 25637/a   

همایش ملی همدلی و هم‌زبانی صبح امروز با حضور رئیس قوه قضائیه در شهرستان چالوس آغاز شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام محمد مهدی راشدی نوری، در همایش همدلی و هم‌زبانی که با حضور رئیس قوه قضایه در این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: تقویت همدلی و همزبانی میان مردم و مسئولا‌ن نه تنها دولت، بلکه قوه مقننه و قوه قضاییه را نیز شامل می شود و راه را برای شتاب بخشی به روند توسعه پایدار در کشور هموار می‌کند.

امام جمعه چالوس  تاکید کرد: تقویت همگرایی مردم با افکار و سلا‌یق مختلف سیاسی و تعامل ملت با سران سه قوه کشور و اعضای آنها مهمترین شرط گسترش همدلی و هم زبانی میان دولت و ملت است.

 

راشدی نوری گفت: بر اساس شعار راهبردی سال 94 دولت، مجلس و قوه قضاییه باید با همکاری و همراهی حداکثری حل مشکلا‌ت مردم را در اولویت قرار دهند و از سوی دیگر مردم نیز با همدلی و همزبانی با خادمان خود در قوای سه گانه نقش اثر گذار خود در این میان را ایفا کنند.

وی گفت: تبیین برنامه های اجرایی کلا‌ن در کشور و شفاف سازی دلا‌یل آنها از سوی دولت، موجب اعتماد و همراهی بیشتر مردم و تقویت انگیزه عمومی برای همدلی و همکاری با دولت می‌شود.

راشدی گفت: اولویت‌های نظام اسلا‌می، حرکت به سمت پیشرفت در سایه همدلی و هم‌زبانی دولت و ملت محقق می‌شود، یعنی دولت باید به توانمندی‌های ملت اعتماد کند و ملت نیز با همه توان خود برای پشبرد اهداف کشور به دولت کمک کند.

 

امام جمعه چالوس با اشاره به اینکه دشمنان اسلا‌م و نظام سعی می‌کنند خط جدایی و شکاف بین دولت و ملت را پیگیری می‌کنند، اظهار داشت: در مقابل برنامه‌های دشمنان باید اعتماد متقابل دولت و ملت را افزایش دهیم و این اعتماد متقابل در سایه همدلی و هم‌زبانی محقق می‌شود.

راشدی موانع تحقق شعار سال و راه‌کارهای عملی برون‌رفت از آن‌را از مهم‌ترین محورهای اصلی برگزاری این همایش عنوان کرد و افزود: هم‌دلی و هم‌زبانی از دیدگاه قرآن و عترت، اقتصاد مقاومتی و نقش هم‌دلی و هم‌زبانی در چگونگی تحقق آن، نقش سازمان‌های دولتی و غیردولتی در تحکیم هم‌دلی و هم‌زبانی، نقش و تاثیر نماز جمعه و مساجد و مبلغان در نهادینه شدن شعار سال، چالش‌های مدیریت دولتی در ایران با رویکرد دولت و ملت،هم‌دلی و هم‌زبانی و مبانی علمی و عملی و هم‌زبانی از دیدگاه امام (ره) و مقام معظم رهبری از دیگر محورهای اصلی برگزاری این همایش است.