پرونده جزیره آشوراده بسته شد

    •••••  شنبه ۰۶ دی ۱۳۹۳ — ۰۰:۰۰ کد مطلب : 258/a   

تحلیل ایران  - رییس کل دادگستری استان گلستان از بسته شدن پرونده جزیره آشوراده با حفظ شرایط زیست محیطی و تبدیل شدن به کانون گردشگری و توریستی خبر داد.
احمد فاضلیان رییس کل دادگستری گلستان روز جمعه پنجم دی ماه 93 گفت: در سفر اخیر دکتر حسن روحانی به استان گلستان بر اساس یکی از مصوبات سفر مقرر گردید که جزیره آشوراده با حفظ شرایط زیست محیطی و رعایت نکات فنی در حوزه منابع ملی با مشارکت بخش خصوصی و همکاری دستگاه های مسئول به یک قطب گردشگری و توریستی در استان تبدیل شود.
احمد فاضلیان  افزود : پرونده قضایی جزیره آشوراده درسال ۱۳۸۷ با شکایت منابع طبیعی و محیط زیست در دادگستری استان تشکیل و در سال ۹۱ منتهی به صدور رای شده است.
فاضلیان افزود : در طرح اولیه تبدیل این جزیره به منطقه گردشگری مشکلات حقوقی زیادی عنوان شد که پس از سالها مشکلات و ایرادات حقوقی رفع و در رای صادره بر ملی بودن اراضی این منطقه تاکید شده است .
رییس کل دادگستری گلستان در ادامه بیان کرد: مقدمات کار فراهم و اختلافات بین دستگاه ها در خصوص نوع کاربری اراضی این منطقه با مداخله هیئت محترم دولت حل و فصل شد.
احمد فاضلیان با اشاره به اینکه با رفع اختلافات زمینه برای ایجاد شرایط جدید با رویکرد پیشرفت و توسعه استان و بهره برداری هر چه مناسب تر از وضعیت طبیعی منطقه فراهم شده است ،افزود : با این اقدامات هیئت محترم دولت ، یکی از اختلافات کهنه موجود در دستگاه قضایی استان حل و فصل شد.
رییس کل دادگستری استان گلستان همچنین گفت: در حال حاضر گزارشی از زمین خواری دراین منطقه اعلام نشده و مشکلات و ایرادات حقوقی مربوط به سال های قبل نیز رفع شده است.
فاضلیان گفت: جذب سرمایه گذاری یکی از راه های تبدیل این منطقه به توریستی و گردشگری است که این امر تاثیر مثبتی در توسعه استان و ایجاد اشتغال زایی دارد.