صعود و سقوط سرخابی ها در تیم ملی/شاگردان برانکو برعکس مظلومی

    •••••  جمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴ — ۰۳:۵۶ کد مطلب : 25804/a   
بررسی عملکرد بازیکنان استقلال و پرسپولیس و تاثیر آنها در تیم ملی نشان می دهد که مظلومی و برانکو راه متفاوتی را طی کرده اند.

به گزارش تحلیل ایران، ریز شدن روی آمار بازی بازیکنان استقلال و پرسپولیس روندی کاملا معکوس را به کارشناسان میان این دو تیم نشان می دهد.

استقلال
در استقلال انگار یک افت محسوس وجود دارد، افتی که لاک پشتی انجام می شود و به همین دلیل بدون آمار و احتمالات به چشم نمی آید. این روند اگر چه کند است اما سرعت تیمی استقلال را پایین آورده است.

دور شدن برخی بازیکنان از تیم ملی خود سند محکمی برای این سقوط فنی است. در استقلال شهباز زاده در ابتدای فصل بیشتر گل زد و هر چه جلوتر آمدیم این روند کند تر و تیغ برنده شهباز زاده کند تر شد.

امید ابراهیمی در واقع در ابتدای فصل در هافبک دفاعی بی رقیب بود مگر اینکه پای آندرانیک تیموریان وسط می آمد اما همان ابراهیمی امروز کم اثر تر شده و دیگر از آن شوت های وحشتناک و کت توپ های فراوانش خبری نیست.

آرش برهانی که بهترین بازیکن دو بازی اول استقلال بود این روزها کاملا از ترکیب اصلی بیرون رفته و وقتی به میدان می آید هم آن آرش سابق نیست.

خسرو حیدری که در ابتدای فصل فیکس تیم ملی ایران بود، حالا تقریبا به طور کامل جای خود را به بازیکنان دیگری داده است و از آن خسرو که هر بازی یک پاس گل داشت خبری نیست. جاسم کرار که نسبتا آماده بود در آستانه فسخ قرارداد با استقلال قرار دارد و البته که شاید کرار و خروج از لیست او را نتوان تنها به مسائل فنی ربط داد.

یعقوب کریمی قرار بود سمت چپ استقلال را بیمه کند اما اگر چه در دوبازی اول امیدوار کننده بود اما کم کم جای خود را به محسن کریمی داد.

حتی پروپئیچ که با تبلیغات فراوان به استقلال آمد و آقای گل لیگ آلبانی بود توسط خود مسئولان استقلال این روزها انتقاد می شنود.

البته نباید از صعود محسن کریمی میثم مجیدی و جابر انصاری گذشت که هر سه هر چه بیشتر بازی می کنند بهتر از قبل می‌شوند.اما روند حرکت رو به جلوی آنها کند بوده است.

پرسپولیس
 به پرسپولیس نگاه می کنیم، شاگردان برانکو به یکباره شکوفا شده اند، سرعت رشد محمد انصاری که از فجر سپاه آمد غیر قابل کتمان است، او مسیر موفقیت را در کمترین زمان ممکن سپری کرده است.

کامیابی نیا در عرض همین دو ماه در تیم ملی جای خود را در کنار امید ابراهیمی باز کرد. او مورد تحسین همه کارشناسان قرار گرفته و در هافبک دفاعی بی بدیل به نظر می رسد.

رامین رضاییان به تیم ملی رسید، او این روزها طوری بازی می کند که به نظر نمی رسد به سادگی جای خود را به خسرو حیدری در تیم ملی پس بدهد.

 فرشاد احمد‌زاده در بسیاری از برد‌ها و گل های پرسپولیس نقش بزرگی دارد. او سریع و دقیق است و بسیار باهوش و یکی از آنهاست که زیر نظر برانکو هر روز بهتر از روز قبل می شود.

طارمی از زمانی که برانکو به پرسپولیس آمده شده بود تک ستاره پرسپولیس، او هم با دانش برانکو و تمرینات وی در حال کامل شدن است.

 حتی سوشا مکانی هم نسبت به سال قبل اشتباهات کمتری دارد.

نتیجه گیری
 همان مشکلاتی را که پرویز مظلومی در استقلال دارد و همان تیم ملی که استقلال را می آزارد، برانکو و پرسپولیس را هم آزارمی‌دهد.

با این وجود تمرینات برانکو تعداد ملی پوشان پرسپولیس را هر روز بالاتر می برد و تعداد بازیکنان پرویز مظلومی در تیم ملی هر روز پایین تر می آید. در واقع تمرینات پرسپولیس برنامه‌ دارتر است.

از سوی دیگر باید تاکید کرد که مظلومی  صدرنشین لیگ برتر است و برانکو همچنان در میانه جدول اما شاید با ادامه این روند  جایگاه ها دستخوش تغییر شوند هر چند باید تاکید کرد که تیم مظلومی با تجربه تر از تیم برانکو عمل می کند. باید دید در ادامه این رقابت را چه کسی می برد؟

منبع: مهر