رئیس ‌پیشین سیا:اسنودن رابایدبه دلیل حملات پاریس حلق‌آویزکرد

    •••••  جمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴ — ۱۷:۳۱ کد مطلب : 25965/a   

رئیس پیشین سازمان سیا می‌گوید ادوارد اسنودن باید به این دلیل که "خون فرانسوی را به گردن دارد" اعدام شود با این حال تحلیلگران ادعای وی را زیر سؤال برده و اعتقاد دارند آنهایی که بر قدرت هستند از حملات پاریس به عنوان "بحرانی خوب" استفاده می‌کنند.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی « تحلیل ایران »، جیمز وولسی، رئیس پیشین سازمان سیا، در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌ان‌ان با "خائن"‌ نامیدن ادوارد اسنودن گفت: "این یک جرم مستحق اعدام است، من وی را محکوم به مرگ می‌کردم و ترجیح می‌دهم تا زمانی که جان دهد از گردن آویزان شود، نه اینکه با صندلی الکتریکی اعدام گردد."


وی در ادامه افزود: "فکر می‌کنم خون آنهایی که در فرانسه کشته شدند به گردن اسنودن است."

ابزار دقیقی که توسط تروریست‌ها در حمله پاریس که منجر به مرگ 132 نفر شد مورد استفاده قرار گرفتند، هنوز مشخص نیستند اما با این حال مقامات اطلاعاتی کنونی و پیشین آمریکا خواهان دسترسی پنهانی به نرم‌افزار‌های رمزگذاری هستند.


شواهد جدید نشان می‌دهند که ابزار رمزگذاری شده در حملات اخیر استفاده نشده‌اند. فرانسیس مولینز،‌ دادستان پاریس،‌ تأیید کرده که در تلفن همراه یکی از مظنونین از هیچ نوع نرم‌افزار رمزگذاری استفاده نشده است.


وی در شب حمله پیامی کاملا ساده فرستاده بود: "کار را اکنون آغاز می‌کنیم."

جان برنان، رئیس کنونی سیا، نیز روز چهارشنبه طی یک سخنرانی "برخی افشاگری‌های غیرقانونی" را دلیل محرومیت سازمان وی و همچنین دیگر سازمان‌ها از ابزار لازم برای "یافتن این تروریست‌ها"‌ توصیف کرده بود.

/ منبع : خبرگزاری تسنیم