برانکو:طبیعی است که پس ازهدررفتن شانس‌های گلزنی تیم عصبی شود

    •••••  شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ — ۱۹:۱۸ کد مطلب : 26229/a   

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: طبیعی است که پس از هدر رفتن شانس‌های گلزنی تیم عصبی شود.

به گزارش تحلیل ایران، برانکو ایوانکوویچ بعد از برد یک بر صفر پرسپولیس مقابل استقلال اهواز در نشست خبری گفت: به بازیکنانم تیمم به خاطر تلاش‌شان تبریک می‌گویم و مهم‌ترین مساله پیروزی است و به همین دلیل خوشحالیم. ما انتظار این بازی را داشتیم چون استقلال اهواز چیزی برای از دست دادن نداشت و طبیعی است پس از شانس‌های گل زیادی که از دست می‌دهیم حالت عصبانیت در تیم به وجود بیاید.

وی ادامه داد: خوشبختانه در خط دفاع متمرکز بودیم و هیچ اشتباهی نکردیم و حریف نتوانست مقابل ما موقعیتی به وجود بیاورد و حیف شد که گل‌های بیشتری نزدیم. در این صورت وضعیت بهتر می شد و همیشه گفته‌ام وقتی از موقعیت‌ها استفاده نمی‌کنید مجازات خواهید شد و امکان دارد گل بخورید. از بخش عمده بازی راضی هستم و بازیکنانم تلاش کردند و چیزی که مسلم است اینکه هنوز کار برای بهتر شدن زیاد داریم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه چرا این تیم مشکل گلزنی‌اش حل نمی‌شود، گفت: اگر به همین سادگی می‌شد مشکل را حل کرد دیگر فوتبال این همه جذابیت نداشت و مهاجم باید به طور مادرزاد گلزن باشد. طارمی، احمدزاده و عالیشاه مهم این است که به موقعیت گل برسیم و موقعیت‌هایی که گل نکردیم گل نکردنشان سخت تر بود و در تمرینات به دنبال حل مشکل گلزنی هستیم و در امر گلزنی به شانس هم نیاز داریم و طارمی به عنوان بازیکن خوب کار کرد اما با بدشانسی موقعیت‌ها را از دست داد و حتی معتقدم این بهترین بازی‌ او در پرسپولیس بود و استارت‌ها، حرکات تکنیکی و شوقی که برای بازی داشت بسیار عالی بود.

وی افزود: به سرانجام رساندن موقعیت‌ها نیاز به کار مستمر دارد. او 48 ساعت قبل از بازی از گوام به ایران آمد و هم او و هم سایر ملی پوشان خسته بودند و باید عرض کنم که مجبور به تعویض رضائیان شدم. او بازیکنی است که طبق آمار ما در هر مسابقه 12 کیلومتر می‌دود و مسابقه با گوام که چمن مصنوعی داشت و باید 48 ساعت راه راطی می‌کردند باعث خستگی بازیکنان شد و کمی از این بازی ترس داشتم که خستگی بازیکنان کارمان را سخت نکند.

برانکو در مورد اینکه پرسپولیس گلزن مادرزاد دارد گفت: باید مادرزادش کنیم.

وی در مورد اینکه برد یک بر صفر مقابل استقلال اهواز جای تشکر دارد از بازیکنان گفت: تمایل به دست کم گرفتن هیچ حریفی نیستم و اگر گل دوم را می‌زدیم شاید می‌توانستیم بیشتر گلزنی کنیم. ما وظیقه داریم مشکل گلزنی را حل کنیم.

سرمربی پرسپولیس درمورد ال‌کلاسیکو و تعطیلات لیگ گفت: تعطیلات برای بازیکنان قطعا خوب نیست اما وقتی روی تعطیلات متمرکز می‌شویم این وقفه‌ها به خاطر روز فیفاست و یک توافق بین المللی ببین باشگاه‌ها و تیم ملی است ودر این مرحله از تعطیلات 8 بازیکن را نداشتیم و 4 نفر در تیم امید سه نفر در تیم ملی بزرگسال و بنگستون هم در خدمت هندوراس بود و تیم ملی تا عید اردو ندارد و فقط تیم امید یکی دو اردو دارد و کاری از دست ما برنمی‌آید. حداقل این است که ملی پوشان بزرگسال را در اختیار داریم. در تعطیلات برنامه باشگاه‌ها و تیم ملی متفاوت است و خستگی را بین طارمی، نور الهی، رضایئیان و ... می‌دیدید وما برای بازی با نفت آماده می‌شویم.

برانکو در مورد ال‌کلاسیکو گفت: در مورد ال‌کلاسیکو باید بگویم دو بازی در دنیا همه به آن علاقه دارند یکی الکلاسیکو است که نیم میلیارد نفر است که آن را تماشا می‌کنند و بازی بعدی دیدار استقلال و پرسپولیس است که 100 هزار نفر در ورزشگاه و شاید 100 میلیون نفر هم آن را در تلویزیون ببیند. بازی های دیگری مثل بایرن و دورتموند هم هست که به دلیل بردهای مداوم بایرن جذابیتش کمتر شده است. دربی اینتر و میلان هم معمولا اینتر برنده میشود و مسابقاتی مانند رم و لاتزیو هم داریم که هیچ کدام به اندازه بازی رئال و بارسا نیست و در کل فلسفه کاری من به بارسا نزدیک است اما خودم طرفدار رئال هستم و رئال مادرید دو بازیکن دارم لوکا مودریچ و هواچیچ در رئال است که در بارسا فقط راکیتیچ است.

منبع: خبرگزاری مهر