شمخانی : شهید تقوی کم حرف و پرتوان بود

    •••••  دوشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۳ — ۱۴:۱۱ کد مطلب : 276/a   

تحلیل ایران - پیکر سردار سرتیپ شهید حمید تقوی در ستاد فرماندهی کل سپاه پاسداران ، با حضور جمعی از فرماندهان و همرزمانش تشییع شد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز دوشنبه هشتم دی ماه در این مراسم ، سردار تقوی را فردی کم حرف و پرتوان نامید و گفت: از روزهای آغازین تلاش برای ایجاد تفرقه و اختلاف در جامعه اسلامی به دستور صهیونیسم جهانی، سردار تقوی با پوشیدن لباس سربازی برای مقابله با استعمار و حفاظت از حریم اسلام ناب محمدی (ص) در مناطق جنگی عراق حضور یافت.
علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به مبارزات و سوابق جهادی سردار تقوی افزود‌: او از روزهای آغازین تشکیل سپاه اهواز وارد کسوت پاسداری شد و این مسیر را تا روزهای پایانی جنگ ادامه داد .
دبیر شورای عالی امنیت ملی سردار تقوی را از بنیانگداران آموزش نیروهای مجاهد عراقی دانست و گفت: با مجاهدت سردارانی مانند سردار تقوی ملت ایران در دسیسه بزرگی به نام جنگ تحمیلی به پیروزی رسید .
شمخانی افزود : تلاش استکبار جهانی برای مقابله با پتانسیل اسلام در منطقه منجر به شکل گیری دیدگاههای انحرافی در منطقه شد که شرایط کنونی را به وجود آورده است .
دریادار شمخانی افزود: دستاوردهای ناشی از مجاهدت ها و قربانی دادن ها، دستاوردهای هسته ای و ایستادگی ملت ایران چیزهایی نیستند که مردم مسلمان ایران و منطقه به راحتی از آن بگذرند و افرادی مانند سردار تقوی حاضرند برای حفظ آن جان دهند .
شهید تقوی از فرماندهان قرارگاه رمضان در دوران دفاع مقدس بود که عصر روز شنبه ششم دی ماه در درگیری‌های منطقه بلد در استان صلاح‌الدین عراق مورد هدف تک تیرانداز نیروهای تکفیری داعش قرار گرفت و به شهادت رسید. وی پس از دوران دفاع مقدس در عرصه های مختلف پاسداری از انقلاب اسلامی و مقابله با دشمنان اسلام و جبهه مقاومت نقش آفرینی ارزشمند و ماندگاری داشت .
پیکر شهید سردار تقوی، فردا سه شنبه در زادگاهش اهواز تشییع و به خاک سپرده خواهد شد .

تهیه و تنظیم : ا . ا