امیرعبداللهیان خواستاراتحادکشورهای اسلامی برای برگزاری حج شد

    •••••  یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴ — ۱۲:۱۱ کد مطلب : 27971/a   

معاون عربی آفریقای وزارت امور خارجه در دیدار با وزیر معدن و توسعه صنعتی نیجر خواستار همکاری و اتحاد کشورهای اسلامی برای برگزاری حج ایمن ، گردید .

 
 

به گزارش تحلیل ایران، عمر حمیدو چیانا وزیر معدن و توسعه صنعتی نیجر با دکتر امیر عبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه دیدار نمود.

در این ملاقات معاون عربی آفریقای وزارت خارجه ضمن تشریح راهبرد جمهوری اسلامی ایران در آفریقا گفت : ما برای گسترش روابط با آفریقا خصوصاً کشورهای دوست و مسلمان مانند جمهوری نیجر ، هیچ محدودیتی قایل نیستیم .

 

وی افزود : مشترکات فرهنگی و تاریخی زیادی بین دو کشور دوست ایران و نیجر وجود دارد و اطمینان داریم این سفر می تواند به یافتن زمینه های جدیدی برای همکاری دو کشور منجر گردد .

 وزیر معدن و توسعه صنعتی نیجر گفت : ما برای روابط با جمهوری اسلامی ایران اهمیت زیادی قایل هستیم و با توجه به پیشرفت های صنعتی و معدنی ایران خواستار استفاده از تجربیات ایران ، در این عرصه ها هستیم .

 

 وزیر معدن و توسعه صنعتی نیجر همچنین مراتب تسلیت خود به دولت و ملت ایران به مناسبت حادثه منا ابراز نمود .

 

معاون عربی آفریقای وزارت امور خارجه نیز ضمن تسلیت متقابل به دولت و ملت نیجر بخاطر درگذشت تعدادی از حاجیان نیجری ، خواستار همکاری و اتحاد کشورهای اسلامی برای برگزاری حج ایمن ، گردید .

 

لازم بذکر است که وزیر معدن و توسعه صنعتی نیجر در رأس یک هیأت عالی رتبه بمنظور رایزنی با همتاهای ایرانی خود ، روز گذشته وارد تهران شده است . جمهوری ایران در نیامی (پایتخت نیجر) دارای سفارت خانه مقیم می باشد .

منبع:تسنیم