جستجوها برای یافتن هواپیمای ناپدیدشده ایرآسیا

    •••••  دوشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۳ — ۱۵:۴۵ کد مطلب : 280/a   

یک مقام اندونزیایی اعلام کرد هواپیمای استرالیایی که در عملیات جست و جوی هواپیمای ناپدید شده خطوط ایرآسیا شرکت دارد؛ اشیایی را در دریا ردیابی کرده است.

به گزارش خبرنگار تحلیل ایران؛ دوی پوترانتو فرمانده پایگاه نیروی هوایی جاکارتا گفت : هواپیمای شکاری استرالیا اشیا مشکوکی را نزدیک جزیره نانگکا حدود 160 کیلومتری جنوب غربی پانگکالان بون، نزدیک کالیمانتان مرکزی و حدود هزار و 120 کیلومتری محلی که هواپیمای ایر آسیا کنترلش را از دست داد؛ رد یابی کرده است.

وی گفت : اما مطمئن نیستیم این اشیا بخشی از تکه های هواپیمای ناپدید شده ایر آسیاست یا خیر. ما اکنون در همان جهت حرکت می کنیم اما هوا ابری است. در این حال رئیس سازمان جستجو و نجات اندونزی گفت : احتمال می رود هواپیمای مفقود شده ایر آسیا هم اکنون در بستر دریا باشد.

ایر باس E320 با 162 سرنشین؛ روز شنبه ششم دی ماه از صفحه ی رادار محو شد. این اتفاق زمانی افتاد که هواپیما با ابرهای طوفانی مواجه شده بود. در عملیات جست و جو برای یافتن این هواپیما از کشورهای مختلف مشارکت دارند. ناپدید شدن این هواپیما و احتمال سقوط آن، سال پر حادثه و غم انگیزی را برای مسافرت هوایی در جنوب شرق آسیا رقم زد.

در یک سال گذشته، صنعت هوانوردی مالزی با دو فاجعه ناپدید شدن عجیب پرواز شماره MH370 بر فراز دریای جنوبی چین و همچنین ساقط شدن مرموز هواپیمای پرواز MH17 در مرکز اوکراین و روسیه، مواجه بوده است.

تهیه و تنظیم : ا . ا