گل وردی : داعش برای تضعیف ایران شکل گرفت ولی نتیجه برعکس شد

    •••••  ﺳﻪشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۳ — ۰۰:۳۷ کد مطلب : 283/a   

به گزارش تحلیل ایران ، مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت استان یزد دوشنبه شب (8 دی ماه) در فرهنگسرای غدیر استان با حضور معاون اجرایی دبیر شورای عالی امنیت ملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد و حدود 400 پیشکسوت دفاع مقدس از ارتش، سپاه، بسیج و جهاد این استان برگزار شد .

" محمدعلی طالبی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد ، در ابتدای این مراسم وجود تشکلی منسجم و قوی با حضور و مشارکت پیشکسوتان جهاد و شهادت برای خدمت به کشور و پیگیری مطالبات مردم را ضروری خواند و افزود: دولت نیز از این تشکل حمایت می کند.
سردار " محمدمهدی فرهنگ دوست" نیز در این مراسم  گفت : در قالب برگزاری این مجمع سعی کرده ایم به فرموده حضرت امام (ره) که نگذارید پیشکسوتان جهاد شهادت در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند جامه عمل بپوشانیم.
عیسی گلوردی معاون اجرایی دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز در این مراسم ضمن ابلاغ سلام علی شمخانی به پیشکسوتان جهاد و شهادت ، با اشاره به سابقه تشکیل این مجمع توسط دریابان شمخانی گفت: این مجمع به مقوله جهاد و دفاع مقدس نگاه سیاسی ندارد و قرار نیست به سمت و سوی کسی برود.
گلوردی افزود: همه سربازان انقلاب و ولایت هستیم و ممکن است بین پیشکسوتان دوران دفاع گرایش‌های سیاسی متفاوتی وجود داشته باشد ولی این مجمع سمت و سوی سیاسی به خود نخواهد گرفت.

معاون اجرایی دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اقتدار ایران در حوزه خاورمیانه افزود : انقلاب از اختلاف داخلی آسیب می‌بیند و از ناوگان‌های نیروهای خارجی در منطقه نگرانی‌ای وجود ندارد.
وی تاکید کرد: نظام از تفرقه به هر شکل آن آسیب می‌بیند. امروز نیازمند انسجام داخلی هستیم، که ضامن امنیت ملی است.
عیسی گلوردی افزود : ایران، امن‌ترین، مستحکمترین و آرام‌ترین کشور منطقه خاورمیانه، آفریقا، آسیای میانه و جنوب شرقی است و این در حالی است که دور تا دور ایران، بحران زده است.

وی با اشاره به تحولات اخیر در منطقه و بروز داعش گفت: غرب قدرمسلم پشتیبان داعش بوده ولی فهمیده‌اند که اشتباه کرده‌اند. آن خواستند با این اقدام ایران را تضعیف کنند ولی عکس آن اتفاق افتاد.

عیسی گلوردی همچنین با اشاره به تلاش‌های داعش برای نفوذ به اهل سنت ایرانی گفت: اهل سنت ایران چون ایرانی هستند در مقابل داعش ایستادند و داعش نتوانسته در آنان نفوذ کند. اهل سنت ایران باوفا هستند و در کشتی نظام امنیت دارند.
وی با اشاره به اینکه کل شهدای انقلاب و دفاع مقدس قبل و بعد انقلاب در حدود ۲۲۰ هزار نفر بوده‌اند که ۱۸۰ هزار نفر مربوط به دوران دفاع مقدس و ۱۰۰ هزار نفر از این تعداد در میدان نبرد به شهادت رسیده‌اند افزود ، این در حالی است که عراق در حدود ۵۵۰ تا ۷۵۰ هزار نفر در ۸ سال جنگ کشته داد.
معاون اجرایی دبیر شورای عالی امنیت ملی همچنین درباره هزینه‌های جنگ گفت: بنابر نظر رئیس دولت وقت ۱۸. ۵ میلیارد دلار برای جنگ هزینه شده ولی عراق ۳۰۰ میلیارد دلار هزینه کرد.
گلوردی درباره حماسه ۹دی نیز گفت: این روز، روز وحدت و انسجام ملی و تو دهنی به آمریکا و غرب بود.

تصاویر این خبر در بخش گزارش تصویری سایت قابل مشاهده است .