نیروهای امنیتی مصر ۴۶ تروریست را در شمال سینا دستگیر کردند

    •••••  ﺳﻪشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ — ۱۳:۵۳ کد مطلب : 28418/a   

به گزارش پایگاه خبری امارات 24، این منبع امنیتی مصری افزود: نیروهای امنیتی مصر در جریان عملیات امنیتی پس از انفجار تروریستی مقابل هتل محل اقامت قاضی های ناظر بر انتخابات در شهر العریش، 46 نفر از عناصر گروهک تروریستی موسوم به ولایت سینا را که با گروه تروریستی داعش بیعت کرده اند ،در شهر العریش دستگیر کردند.


این منبع همچنین گفت: نیروهای امنیتی به مخفیگاه این تروریست ها در تونلی که در زیر زمین قرار داشت حمله و آن ها را غافلگیر کردند.


این منبع خاطرنشان کرد در داخل این تونل ، مقادیر زیادی اسلحه ، مواد منفجره ، بمب های دستی، آذوقه ، لباس نظامی ونقشه هایی که نشانده طرح های تروریست ها برای انجام عملیات های تروریستی در شمال سینا جهت اخلال در انتخابات بود ، کشف و ضبط شد.


گروه های تندرو از جمله گروهک تروریستی ولایت سینا وابسته به داعش، بارها در این منطقه نظامیان و نیروهای امنیتی مصر را هدف قرار داده است.


هفته گذشته در اثرانفجار خودروی بمب گذاری شده در مقابل هتل محل اقامت قاضی های ناظر بر انتخابات در شهر العریش مصر 4 تن کشته و 12 تن مجروح شدند.


چندی پیش نیز هواپیمای مسافری روسیه با 224 سرنشین در این منطقه سقوط کرد. گروه تروریستی داعش مسوولیت سقوط این هواپیما را برعهده گرفت اما تاکنون این ادعا ثابت نشده است.


از زمان برکناری محمد مرسی رییس جمهوری پیشین مصر در سال 2013 تاکنون نیروهای مشترک ارتش و پلیس مصر حملات نظامی گسترده ای را به چندین استان مصر از جمله استان شمال سینا برای مقابله با عناصر تروریستی و تکفیری آغاز کرده اند.


تاکنون صدها نظامی مصری در حملات افراد مسلح در شبه جزیره سینا کشته شده اند.

منبع:ایرنا