پیش‌بینی بارش باران و برف در البرز

    •••••  ﺳﻪشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ — ۱۹:۱۵ کد مطلب : 28460/a   

مدیرکل هواشناسی استان البرز از احتمال بارش باران و برف در این استان خبر داد.

 

منصور رحمانیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: طی روزهای اخیر و به دنبال ایجاد شرایط وارونگی جوی، هوای استان البرز در برخی شهرستان‌ها به ویژه مناطق پرتردد در حالت ناسالم قرار گرفت.


وی افزود: این در حالی است که با تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی و بررسی داده‌های علمی، انتظار داریم که از عصر امروز و با ورود یک توده هوای سرد و بارشی به استان البرز، شاهد بارش باران در مناطق مختلف این استان باشیم.


مدیرکل هواشناسی استان البرز گفت: این شرایط از عصر روز سه‌شنبه آغاز و تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت و امیدواریم که باز هم در فصل پاییز شاهد نعمات آسمانی و بارش باران باشیم.


رحمانیان تصریح کرد: از سوی دیگر پیش‌بینی می‌شود که بارش‌ها در مناطق مرتفع و کوهستانی به صورت برف باشد و همین امر منجر به کاهش دمای هوا در استان البرز و به ویژه ارتفاعات و مسیرهای کوهستانی و جاده‌ای می‌شود.


وی افزود: طی روز دوشنبه حداکثر دمای هوا در شهرستان کرج حدود 15 درجه بالای صفر بود و انتظار داریم که از عصر امروز حدود سه تا چهار درجه با کاهش دمای هوا در مرکز استان البرز روبه‌رو باشیم.


مدیرکل هواشناسی استان البرز گفت: همچنین انتظار داریم که با افزایش سرعت وزش باد و بارش‌های باران و برف از میزان آلایندگی‌های جوی در استان البرز به ویژه در شهرستان کرج کاسته شود.


رحمانیان با اشاره به افزایش ترددهای برون‌شهری در روزهای تعطیل و همچنین تعطیلات پایانی هفته نیز گفت: مسافرانی که قصد تردد در مسیرهای کوهستانی به ویژه جاده چالوس را دارند، باید با احتیاط بیشتری رانندگی کرده و پیش از آغاز سفر، از شرایط جوی در این محورها اطلاع یابند.


وی اظهار داشت: همچنین لازم است که رانندگان در این روزها مسافران پیش از حرکت در مسیرهای کوهستانی از داشتن زنجیرچرخ، سوخت کافی و سلامت فنی خودرو به ویژه سیستم گرمایشی مطمئن باشند و بدون زنجیرچرخ اقدام به تردد در مسیرهای کوهستانی نکنند.