تحریم ها تاثیری بر توان دفاعی ایران نداشته است

    •••••  چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ — ۰۰:۲۰ کد مطلب : 289/a   

رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت : ایران در کنار کشورهای منطقه به خوبی می‌تواند از سرزمین خود و منطقه دفاع کند و هیچ نیازی به حضور نیروهای خارجی در این منطقه به هیچ بهانه‌ای وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار تحلیل ایران، دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران امروز چهارشنبه با حضور در عرشه ناوشکن جماران و در عین بازدید از رژه یگان‌های دریایی و هوایی شرکت‌کننده در مانور محمد رسول‌الله (ص) گفت : نیروهای مسلح ایران بویژه نیروهای هوایی و دریایی با وجود تحریم طولانی‌ مدت از همیشه قدرتمندتر و تواناتر هستند.

دکتر حسن روحانی افزود: نیروهای مسلح توانمند و مقتدر و بویژه نیروی دریایی توانمند به معنای آن است که اولین خط دفاعی کشور ما که مرزهای ساحلی دارند، امن بوده و از سوی نیروهای قابل اعتماد و قابل اتکا مرزبانی و حراست می‌شود.

دکتر روحانی اظهار داشت: بسیار خوشحالم که امروز شاهد قدرت‌نمایی و نمایش دفاعی بسیار خوب شناورهای سطحی و زیرسطحی و پرنده‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران بودم و این توان دفاعی ، هم برای ملت ایران و هم برای ملت‌ها و کشورهای منطقه مایه آرامش و اطمینان و امنیت است.

رییس جمهوری تصریح کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیروهایی نیستند که قصد تجاوز به هیچ کشور دیگری را داشته باشند و معتقدیم جمهوری اسلامی ایران در کنار کشورهای منطقه به خوبی می‌تواند از سرزمین خود و منطقه دفاع کند و هیچ نیازی به حضور نیروهای خارجی در این منطقه به هیچ بهانه‌ای وجود ندارد.

رییس جمهوری ادامه داد: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران امروز نه تنها در آب‌های سرزمینی بلکه از آب‌های بین‌المللی نیز از منافع جمهوری اسلامی ایران و منافع کشورهای دیگر در برابر مهاجمین و دزدان دریایی دفاع می‌کند و بسیار خرسندم که از یک نیروی دریایی توانمند و مقتدر برخورداریم.

دکتر روحانی اظهار داشت: قدرت امروز نیروهای مسلح و نیروی دریایی ما به هیچ وجه با ۳۵ سال قبل قابل مقایسه نیست، چرا که این توانمندی متکی به توان داخلی و بومی است.

رییس جمهوری افزود : امروز همه نیازمندی‌های نیروهای مسلح توسط خود آنان و صنعتگران و متخصصان داخلی تأمین شده و همین ناوشکن جماران که بر عرشه آن ایستاده‌ایم نیز به دست متخصصان داخلی کشورمان طراحی و ساخته شده است.

دکتر روحانی اظهار داشت: بزرگترین سرمایه‌ای که امروز در کشور داریم. اعتماد مردم به نیروهای مسلح و تکیه نیروهای مسلح به مردم است و دولت نیز در کنار نیروهای مسلح و مردم به خدمات خود ادامه می‌دهد و پشتیبانی از نیروهای مسلح را وظیفه خود می‌داند، چرا که پشتیبانی از مدافعان جان‌ بر کف کشور، پشتیبانی از سرزمین و وطن ما است.

دکتر روحانی همچنین افزود : از همه نیروهای مسلح کشورمان و بویژه نیروی دریایی توانمند کشورمان که در هر شرایطی به خوبی از کشور و منافع ملی در سراسر جهان دفاع کردند، تشکر و سپاسگزاری می‌کنم.

ا.ا