ایران پیشتاز مقابله با تروریسم در منطقه است

    •••••  جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۸ کد مطلب : 29045/a   

سفیر جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو، ایران را پیشتاز مقابله با تروریسم درمنطقه دانست و اظهار کرد: جمهوری اسلامی از بزرگترین قربانیان اعمال تروریستی است.

 

به گزارش تحلیل ایران«غلامرضا انصاری» روز جمعه در گردهمایی «مقابله با تروریسم» در درگاه شاه مردان مسجد دهلی نو که با حضور شماری از نمایندگان سیاسی کشورهای مختلف، علمای شیعه و سنی و اقشار مردم برگزار شد، اظهار کرد: جمهوری اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب مورد حمله ناجوانمردانه گروههای تروریستی قرار گرفته است.


وی، افراط گری را یکی از بزرگترین مشکلات جهان اسلام دانست و خواستار وحدت کشورهای اسلامی برای مقابله با این خطر شد.


سفیر جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو با بیان اینکه اسلام دین محبت و رحمت است، اظهار کرد: جنایات تروریست ها به نام اسلام، لطمات زیادی به اسلام و مسلمانان وارد کرده است.


وی خاطرنشان کرد؛ هیچ مسلمانی اقدامات تروریستی و جنایتکارانه تروریست های داعش را تأیید نمی کند.


انصاری، حمایت برخی دولت ها و کشورها را زمینه ساز گسترش فعالیت های تروریستی دانست و تصریح کرد: در صورتی که این حمایت ها قطع شود، به راحتی می توان تروریست ها را شکست داد.


وی ادامه داد: رهبران مذهبی و مردم هند به خوبی تهدید تروریسم را درک کرده و برای مبارزه با آن متحد شده اند.


سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند با اشاره به روابط تاریخی و فرهنگی دو کشور، خواستار همکاری طرفین برای مقابله با تروریسم شد.


همایش مقابله با تروریسم روز جمعه با حضور سفرای ایران، سوریه، کاردار عراق و دیپلمات برجسته روسی و شماری از علما و فعالان سیاسی در درگاه شاه مردان دهلی نو برگزار شد.


در پایان این همایش شرکت کنندگان با صدور قطعنامه ای حملات تروریستی در سوریه، عراق، لبنان و فرانسه را بشدت محکوم کرده و خواستار همکاری کشورها برای مقابله باتروریسم شدند.