انتظاردارم درآغاز سال جدید میلادی آتش بس در سوریه برقرارشود

    •••••  جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۶ کد مطلب : 29078/a   

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که انتظار دارد تا آتش بس در سراسر خاک سوریه در آغاز ماه ژانویه و شروع سال جدید میلادی برقرار شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، بان کی مون در گفت وگو با روزنامه لبنانی النهار که امروز (جمعه) منتشر شد، افزود: نشست سوم بین المللی ویژه حل سیاسی بحران سوریه در روز 18 ماه کنونی میلادی در نیویورک برگزار می شود.


به نوشته النهار، بان کی مون اضافه کرد: بخش بزرگی از بحران پناهجویان و تروریسم ناشی از جنگ در سوریه است اما به دنبال نشست وین برای حل سیاسی بحران در سوریه ، تحرکی جدید شروع شده است.


دبیرکل سازمان ملل خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا در اوایل ماه ژانویه ابتکار عملی شامل مذاکرات سوری – سوری شروع و آتش بس در سراسر خاک سوریه برقرار شود.


وی با تاکید به این که همه جهان باید علیه تروریسم متحد شوند، گفت که با هیچ دلیل و بهانه ای نمی توان، خشونت وحشیانه در هفته های اخیر را توجیه کرد و باید با تروریسم ، تندروی و خشونت مبارزه کرد.


بان کی مون در پاسخ به سئوالی افزود: هنگامی که به پنج سال بحران در سوریه نگاه می کنیم، انسان فقط دردها و رنج های سختی را که ملت این کشور تحمل کرده است، می بیند و باید به این دردها ، رنج ها ، تندروی و تروریسم پایان داده شود. 


دبیرکل سازمان ملل، مذاکرات در نشست های وین را بسیار مهم خواند و گفت که انتظار دارد با تلاش طاقت فرسا و مذاکرات بین طرف های ذیربط ، در نزدیک ترین زمان (اوایل ماه ژانویه) شاهد برقراری آتش بس در سراسر خاک سوریه باشیم.

منبع:ایرنا