شهید تقوی نماد مبارزه با تروریستهای تکفیری

رضا مهرعطا
    •••••  شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ — ۱۰:۴۱ کد مطلب : 307/a   

وَلاتَحسَبنَ الذینَ قُتلوا فی سَبیلِ الله اَمواتاً ، بَل اَحیا عندَ رَبهم یُرزَقون

مقدمه :

بی شک فتنه جنگ داخلی سوریه و عراق، توطئه ای بود که محور آمریکا،عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی جهت تضعیف خط مقاومت و ضربه زدن بر پیکره جهان اسلام و ایران، آن را تدارک دیدند.

در این میان نقش جمهوری اسلامی ایران و سپاه قدس جهت دفع این فتنه بزرگ و مقاومت در برابر تروریست های تا به دندان مسلح جبهه النصرت و داعش در منطقه بی بدیل بوده است چرا که پس از سپری شدن بیش از سه سال سناریوسازان این بحران نتوانستند به اهداف خود که همان سقوط نظام بشار اسد و دولت قانونی عراق بود، دست یابند.

سپاه قدس با کادرسازی نیروهای مردمی بوسیله فرماندهان و مستشاران نظامی خود، توانستند نیروی بسیج مردمی را در دو کشورعراق و سوریه فعال سازند و نقش موثری را در مدیریت جنگ علیه تروریست های داعش و جلوگیری از پیشروی آنان ایفا نماید.

از آذر ماه 1393، با عملیات گسترده ارتش و بسیج مردمی عراق جهت شکستن محاصره منطقه سنجار، داعش ضربه سختی در شمال عراق خورد بطوریکه شماره معکوس سقوط آنان در عراق و سوریه به صدا درآمده است. آنان پس از تحمل شکست سخت به دنبال ضربه زدن به ایران و ارتش مردمی عراق بودند و در یک اقدام ناجوانمردانه با سلاح دوربرد سردار سرتیپ پاسدار حمید تقوی از فرماندهان قرارگاه رمضان در دوران دفاع مقدس را به شهادت رساندند.اقدامی که از روی یأس، زبونی و ناامیدی تروریست های تکفیری انجام گردید.

بی شک تروریست های داعش دشمنان مردم عراق و سوریه نیستند آنان دشمنان جهان اسلام به شمار می روند. دشمنانی که کمر به ریشه کن کردن اسلام ناب بسته اند و می خواهند اسلامی را خشن و غیرقابل انعطاف معرفی نمایند.

اما مقابله ایدئولوژیکی سیاسی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران در برابر اندیشه های منحرف آنان یک راهبرد اساسی در امنیت ملی کشورمان محسوب می شوند.راهبردی که جنگ و دفاع را خارج از مرزهای ایران تعریف می کند تا دشمن را از نطفه نابود کند یا به عبارتی سر افعی را باید در خارج از مرزهای کشور کوبید. حضور سپاه قدس در عرصه های دفاع سوریه و عراق نیز از این مبانی سرچشمه می گیرد چرا که دشمن غاصب صهیونیستی و تروریست های تکفیری که از دشمنان راهبردی و قسم خورده جمهوری اسلامی ایران محسوب می شوند را باید در خارج از مرزهای ایران آن ها را در هم کوبید، تا مرزهای ایران امن بماند.

حضور سردار تقوی به عنوان یک مستشار نظامی برای کمک به ارتش و بسیج مردمی عراق که بدست تروریست های تکفیری و داعش در شهر سامراء و در جوار مرقد امام حسن عسگری (ع) به شهادت رسید، نشان از کمک های معنوی، فکری و دفاعی سپاه قدس به نیروهای دفاعی عراق و سوریه می باشد.به نقل از امیر دریابان شمخانی دبیر محترم شورای امنیت ملی شهید تقوی در سامراء خون داد تا در تهران، اصفهان و سیستان خون ندهیم لذا این جمله پر معنی می تواند راهبرد ایران و جان برکفان سپاه قدس را برای حضور در عراق و سوریه نمایان سازد.بنابراین می توان نتیجه گرفت که شهید سردار تقوی سردار جنگ با دشمنان جهان اسلام یعنی تکفیری ها و صهیونیست ها در منطقه بود که با جان باختن در راه اعتلای اسلام، پیام بازدارندگی و دفاع از سرزمین های اسلامی را به تروریست های تکفیری که خادمان صهیونیست و استکبار جهانی هستند، را داده است. پیامی که قدرت تاثیرگذاری، نرم افزاری و سخت افزاری جمهوری اسلامی ایران  را در معماری منطقه در جهت حفظ منافع اسلام به منصه ظهور می رساند.

بی شک غم از دست دادن سردار شهید تقوی جانسوز خواهد بود اما راه شهیدان عتبات عالیات و سرزمین های اسلامی منطقه همچنان ادامه خواهد داشت.