آغاز به کار سایت تحلیل ایران

    •••••  پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ — ۱۹:۲۰ کد مطلب : 325/a   

همزمان با هفته وحدت و در آستانه میلاد فرخنده پیامبر اعظم (ص) پایگاه تحلیلی و خبری تحلیل ایران رونمایی شد و رسما کار خود را آغاز کرد .

در این مراسم که با حضور دهها نفر از شخصیتهای سیاسی و فرهنگی و رسانه ای و روزنامه نگاران رسانه ها در هتل هویزه برگزار شد بخشهای مختلف سایت معرفی و از آنها رونمایی شد.

دکتر خدادی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در این مراسم با اشاره به تغییرات فناوری اطلاعات در امر اطلاع رسانی در جهان جدید گفت : امروز مهم تر از تولید و توزیع اطلاعات مساله تحلیل و تفسیر اطلاعات است و امیدواریم سایت تحلیل ایران بتواند در ارایه تحلیل های نو متفاوت موفق باشد .

دکتر گلوردی معاون اجرایی دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه منطقه و جهان آبستن تحولات زیاد و متنوعی است و آگاهی در خصوص آنها در لایه های عمیق تر یک ضرورت انکار ناپذیر است گفت : اگر رویدادها و تحولات مهم را مورد تجزیه و تحلیل های واقع بینانه قرار ندهیم  این فرصت را به دیگران داده ایم که تفسیرهای غلط خود را ارایه دهند و منافع و امنیت ملی ایران را نادیده بگیرند.

دکتر گلوردی در ادامه با تاکید براینکه رسانه های کشور باید به سوی خصوصی سازی بروند و بخش غیر دولتی مدافع  اصلی منافع انقلاب و نظام شود ایجاد سایت تحلیل ایران را اغاز تجربه ای موفق در این حوزه خواند و ابراز امیدواری کرد این سایت بتواند رویکرد تحلیلی عمیقی به مسائل و موضوعات کشور و جهان داشته باشد .

در ادامه این مراسم دکتر امیر دبیری مهر مشاور سایت تحلیل ایران رویکرد تحلیلی  ؛ پرهیز از سیاست زدگی ، جوان گرایی و توجه جدی به منافع ملی و امنیت ملی  را ویژگی های این سایت اعلام کرد و گفت : امروز برای دفاع از هویت ایرانی و اسلامی و انقلابی باید مساله تولید محتوا را جدی بگیریم وگرنه دیگران این هویت سه بعدی ایرانیان را با تولید محتوای نادرست مورد هجمه قرار می دهند.

وی در ادامه افزود : گروه مطالعاتی و تحلیلی تحلیل ایران قصد دارد با درک این مشکل، توجه و تمرکز مخاطب خود را به مهمترین مسائل ایران و جهان در ابعاد سیاسی، نظامی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی جلب کند. تلاش و سعی گروه شورای نویسندگان تحلیل ایران این است که زاویه دید جدید و متفاوتی را برای درک بهتر تحولات مورد اشاره بکار گیرند نگاهی که مبتنی بر اطلاعات درست، تحلیل دقیق و علمی و واقع نگرانه و در صورت امکان و نیاز دارای توانایی در پیش بینی آینده باشد.

وی افزود : از این رو زین پس تلاش خواهیم کرد در هرهفته بین ۴ تا ۶ موضوع و مساله مهم و اصلی را از میان هزاران مساله و موضوع مطرح در رسانه های برگزیده و در نزد متفکران و اندیشمندان، با رویکردی تحلیلی و دقیق مورد بحث قرار دهیم. نفس انتخاب موضوعات خاص در نگاه ما نشان دهنده ترجیحات راهبردی شورای نویسندگان است اما در اطلاع رسانی و تحلیل و تفسیر این موضوعات با تکیه بر انباشت دانش اجتماعی و انسانی و بهره گیری بهینه ازنظریه های موجود اهتمام می شود با آزاد اندیشی و خلاقیت ذهنی و فکری و با در نظر گرفتن منافع و امنیت ملی؛ زمینه های تحلیلی ارتقای قدرت و اقتدار ملی ایرانیان را در ذیل حاکمیت  جمهوری اسلامی فراهم سازیم.

در انتهای این مراسم شرکت کنندگان  پرسش هایی را در خصوص شکل و محتوای سایت تحلیل ایران مطرح کردند.