دیدار معاون ستاد حقوق بشر با آیت‌الله نوری‌همدانی

    •••••  شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۴ — ۱۲:۳۲ کد مطلب : 34596/a   

 

معاون ستاد حقوق بشر قوه قضاییه که برای رایزنی در خصوص ظرفیت‌های غنی شهر مقدس قم در حوزه حقوق بشر اسلامی عازم این شهر شده، با آیت الله العظمی نوری همدانی از مراجع عظام تقلید دیدار کرد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، غریب‌آبادی در این دیدار گزارشی از اقدامات ستاد حقوق بشر در حوزه‌های مختلف از جمله ترویج حقوق بشر اسلامی ارایه کرد.

 

وی همچنین به سیاسی شدن حقوق بشر و استانداردهای دوگانه اشاره و از بی توجهی سازمان ها و نهادهای حقوق بشری و کشورهای مدعی نسبت به کشتار مردم بی گناه یمن، سوریه و عراق توسط گروه های تروریستی و تهاجم عربستان و نقض حقوق مردم بحرین و همچنین اسلام هراسی در اروپا، شیعه ستیزی و کشتار شیعیان بی گناه نیجریه ابراز تاسف جدی کرد.

 

آیت الله نوری همدانی نیز در این دیدار گفت: اسلام دین منطق و استدلال است، ولی دشمنان ما مغالطه دارند و با الفاظ و عبارات بازی می‌کنند. امروزه، استکبار جهانی با مثلث شوم استکبار دنیای کفر، استکبار دنیای نفاق و استکبار دنیای صهیونیستی به جنگ اسلام ناب آمده‌اند و یکی از کارهای آنان متهم کردن دیگران است. از این‌رو، بیداری، هوشیاری و وحدت در برابر چالش ها و تنش‌های استکباری و صهیونیستی ضروری است.

 

وی افزود: اگر ایران بخواهد مقررات و قوانین خود را اجرا کند متهم به نقض حقوق بشر می‌شود، اما اگر آنان خود حقوق بشر از جمله حقوق سیاه‌پوستان را نقض کنند، نقض حقوق بشر محسوب نمی‌شود.

منبع:ایسنا