۱۹۷تن کیک زرداز روسیه دریافت و۱۱تن اورانیوم غنی شده تحویل شد

    •••••  ﺳﻪشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۴ — ۱۴:۳۸ کد مطلب : 35282/a   

رئیس سازمان انرژی اتمی با اعلام کامل‌شدن کار تبادل سوخت گفت: قریب ۱۱ تن اورانیوم غنی‌شده صادر و حدود ۱۹۷ تن کیک زرد وارد کشور کردیم.


به گزارش تحلیل ایران، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: یکی، دو روز پیش عملیات تبادل سوخت کامل شد و ما حدود 197 تن کیک زرد وارد کشور و قریب کلاً 11 تن اورانیوم غنی شده‌مان را صادر کردیم.

 

وی در توضیح انجام این کار تأکید کرد: ما اول کیک زرد را تحویل گرفتیم و بعد اورانیوم خود را صادر کردیم و این هم براساس نامه مقام معظم رهبری بود که فرموده بودند در تبادل حتماً به‌گونه‌ای کار انجام شود که محموله ما اول دریافت و بعد آنچه باید صادر شود، صادر کنیم.

 

صالحی خاطرنشان کرد: ما در این چارچوب عمل کردیم و بحمدالله یک مورد مهم را پشت سر گذاشتیم و موارد کوچک دیگری نیز هست که داریم اقدام می‌کنیم.

 

رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: امیدواریم هرچه زودتر شاهد عملیاتی شدن برجام باشیم که براساس آن کلیه تحریم‌ها رفع می‌شود و شرایط از بعد بانکی و تجاری و اقتصادی و مصادیقی از این دست به شرایط عادی بازخواهد گشت.

 

صالحی که با خبر رادیو گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به این سؤال که ایران در بحث انتقال اورانیوم به روسیه در چارچوب برجام دیگر تعهدی ندارد، گفت: خیر؛ دیگر تعهدی نداریم.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم