شهرک‌ها و نواحی صنعتی آماده حضور سرمایه‌گذاران

    •••••  پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ — ۱۰:۰۵ کد مطلب : 35677/a   

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم گفت: شهرک‌ها و نواحی صنعتی قم خاستگاه اقتصاد مقاومتی و عرصه تبلور خود باوری ایرانی است و این شرکت برای حضور سرمایه گذاران فرش قرمز پهن کرده است.
 

به گزارش تحلیل ایران، امیر طیبی نژاد در حاشیه نشست هیات مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی محمودآباد قم افزود: در همین راستا این شرکت کارگروهی را متشکل از معاونان و مدیران خود جهت شناسایی و جذب سرمایه گذار تشکیل و برای موفقیت خود از تمام ظرفیت وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان صنایع کوچک و مجموعه استانداری قم استفاده خواهد کرد.وی، تغییر رویکرد جذب سرمایه گذار در سطح شهرک‌های صنعتی را سبب توسعه تولید و اشتغال پایدار در استان ارزیابی کرد.

وی با تاکید براینکه سرمایه گذاران و افراد دلسوز به اشتغال و تولید در کشور باید شناسایی و ضمن دعوت به حضور برای فعالیت در این عرصه برای ایشان تسهیلات لازم در نظر گرفته شود، گفت: با توجه به شرایط و مزایای شهرک‌ها و نواحی صنعتی قم و قوانین رفع موانع تولید، این امکان بوجود آمده تا روش‌های جدید جایگزین رفتارهای گذشته شود.

طیبی نژاد با انتقاد از این تفکر که باید منتظر بود تا سرمایه گذار برای حضور در شهرک‌های صنعتی اقدام کند، گفت: در گذشته این گونه رفتار می‌شد که همگی به انتظار سرمایه گذار بودند، ولی امروز با توجه به تلاش‌های دولت و همدلی و همزبانی مسئولان سازمان صنایع کوچک و مجموعه دستگاه‌های قم، این ظرفیت بوجود آمده است تا با تغییر رویکرد گذشته ما به سراغ سرمایه‌گذاران بویم.

وی موقعیت جغرافیایی و زیر ساختی شهرک‌های صنعتی قم را ایده آل سرمایه‌گذاران ارزیابی کرد وافزود: شهرک‌های صنعتی قم دارای مزیت‌هایی هستند که سبب شده شرایط آنها نسبت به سایر استان‌ها ازموقعیت بهتری برخوردار باشند، لذا شرکت شهرک‌های صنعتی قم ضمن دعوت از تمامی سرمایه‌گذاران اعلام م‌کند که با نگاه حمایتی خود در راستای توسعه اشتغال و تولید پایدار کلیه مساعدت‌ها و حمایت‌های لازم را در اختیار علاقمندان قرار دهد.

استان قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، سلفچگان، محمود آباد، چاپ و نشر، قنوات، الغدیر و ICT و چهار ناحیه صنعتی دستجرد، سیرو، خورآباد و طغرود است.

 منبع: ایسنا