علمای جهان اسلام باید اعدام شیخ نمر را محکوم کنند

    •••••  شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ — ۱۴:۲۹ کد مطلب : 36231/a   

یکی از مراجع تقلید بر لزوم عکس العمل علمای اهل سنت و تشیع در برابر اعدام شیخ نمر تأکید کرد وگفت: اعدام شیخ نمر، دهن کجی به همه شیعیان و اهل تسنن است.


به گزارش تحلیل ایران، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر شنبه در دیدار مسئولان برگزار کننده اجلاس نماز استان قم با اشاره به اعلام خبر تأسف‌بار اعدام شیخ نمر، بیان کرد: علمای ایران، عراق، لبنان و سایر کشور‌های اسلامی اعدام شیخ نمر را ظالمانه و مغرضانه دانسته و درخواست رد این حکم را کرده بودند اما امروز خبرگزاری‌ها از اعدام این عالم خبر داده‌اند.

 

وی با بیان اینکه عربستان سعودی دارای یک مذهب خرافی است که اسلام را بدنام کرده است، افزود: عربستان سعودی داعش و تکفیری‌ها را پرورش می‌دهد و اسلام را دینی خشن معرفی می‌کند.

 

استاد سطوح عالی حوزه با بیان اینکه اعدام شیخ نمر، دهن کجی به همه شیعیان و اهل تسنن است، افزود: علمای اهل سنت و شیعه باید در برابر اعدام شیخ نمر عکس العمل شدیدی را نشان دهند.

 

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت نماز، اظهار داشت: چنانچه نماز به صورت منظم اقامه شود تمامی اعمال فرد منظم خواهد شد و چنانچه در نماز اخلال ایجاد شود در تمامی اعمال فرد اخلال ایجاد می‌شود.

 

اقامه نماز جماعت اهمیت بسیاری دارد

 

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه اسلام دینی اجتماعی است، گفت: اقامه نماز جماعت اهمیت بسیاری دارد و باید تلاش شود که این فریضه در جامعه گسترش یابد.

 

وی با بیان اینکه خداوند با این عظمت جهان را اداره می‌کند، افزود: نظم و ترتیب و هدف معین در نظام هستی درس بزرگی از شناخت خداوند است.

 

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه یکی از وظایف طلاب این است که صفات خداوند را به مردم معرفی کنند، گفت: باید به نمازگزاران علاوه بر قرائت نماز، ترجمه و تفسیر آن نیز ارائه شود زیرا نماز جماعت مکتبی برای آموزش مردم است.

 

وی اظهار کرد: متأسفانه نامه‌هایی از برخی شهر‌ها مبنی بر عدم حضور امام جماعت در برخی مساجد می‌رسد که این مشکل باید حل شود.

 

این مرجع تقلید شیعیان، عنوان کرد: برخی نماز جماعت‌ها منظم برگزار نمی‌شود در حالی که بی‌نظمی‌ها در مردم نیز تأثیر می‌گذارد زیرا امام جماعت الگویی برای مردم است.

 

منبع:مهر