شورای امنیت به جای عربستان ایران را محکوم کرد

    •••••  ﺳﻪشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ — ۱۴:۳۵ کد مطلب : 36933/a   

شورای امنیت سازمان ملل متحد بدون اشاره به جنایت اخیر آل‌سعود در اعدام شیخ "نمر باقر النمر" روحانی بارز عربستانی، فقط حمله به سفارت سعودی در تهران را محکوم کرد. 


به گزارش تحلیل ایران، در بیانیه شورای امنیت از تهران خواسته شده است از تأسیسات دیپلماتیک و کنسولگری ها و کارکنان آنها حمایت کند، بدون آنکه در آن به جنایت اخیر آل سعود در اعدام گروهی ده‌ها نفر در این کشور از جمله آیت الله نمر باقر النمر اشاره ای شود.


وزارت کشور سعودی شنبه گذشته از اعدام آیت الله نمر باقر النمر خبر داد. این جنایت آل سعود، با واکنشها و اعتراضات گسترده ای در عربستان و کشورهای مختلف دنیا همراه شد.


عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی یکشنبه شب اعلام کرد که ریاض روابط دیپلماتیک خود با ایران را قطع کرده است و دیپلماتهای ایرانی تا 48 ساعت دیگر باید خاک عربستان را ترک کنند.


"حسین امیرعبداللهیان" معاون وزیر امورخارجه کشورمان پس از اعلام عادل الجبیر وزیرخارجه عربستان مبنی بر قطع کامل روابط دیپلماتیک با ایران اظهار داشت: عربستان سعودی پیش از این نیز با خطای راهبردی و اتخاذ رویکردهای شتابزده و نسنجیده ناامنی ها در منطقه را تشدید کرد، باعث رشد تروریسم و افراط گرایی شد وبا توطئه کاهش قیمت نفت به مردم کشورش و کشورهای مسلمان منطقه آسیب رساند.


معاون وزیر خارجه خاطرنشان کرد: اکنون نیز خطای راهبردی جدید مقامات سعودی اعدام آیت الله شهید شیخ نمر النمر رجل عالیقدر دینی است که به جهان اسلام و نه یک کشور خاص، تعلق دارد.


امیرعبداللهیان گفت: عربستان با اعلام تصمیم به قطع رابطه با ایران نمی تواند بر خطای بزرگ اعدام رجال دینی سرپوش بگذارد.

 منبع:العالم