نمایش دستاوردهای غرور افرین ایران در صنعت لیزر

    •••••  شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ — ۱۷:۱۲ کد مطلب : 376/a   

دومین نمایشگاه دستاوردهای علوم و فنون لیزر ایران با هدف ارائه دستاوردهای کشور درخصوص فناوری لیزر و نمایشی از قدرت و سطح فناوری و ایجاد زمینه های توسعه و ترویج فناوری لیزر در کشور افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار تحلیل ایران، دومین نمایشگاه دستاوردهای علوم و فنون لیزر ایران با حضور سورنا ستاری - معاون علمی و فناوری رئیس جمهور،‌ حجت الاسلام ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و دکتر علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران افتتاح شد. مهمترین دستاوردهای مرکز ملی علوم و فنون لیزر در زمینه فناوری های لیزر ارائه شده است. 

حسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه این مراسم گفت: مهمترین دستاورد نظام جمهوری اسلامی ایران حرکت و توسعه علمی است و همه دستاوردهای دیگر ثمره حرکت علمی رشد دانش و تبدیل دانش به فناوری و تجاری سازی علم است.

ابوترابی فردافزود: مهمترین تاکید مقام معظم رهبری بر توسعه علمی کشور و دستیابی به مرزهای دانش و تبدیل آن به فناوری و تجاری سازی علم است. امروز کسانی از ظرفیت بالای قدرت بهره مند هستند که به جایگاه بالاتری در علم دست پیدا کرده اند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون در دنیا تنها موضوعی که از آن بحث نمی شود این است که ایران هسته ای نباشد. این موضوع که ایران هسته ای با ظرفیت قابل قبول در این حوزه وجود دارد یک واقعیت مسلم دنیای امروز است آنها می دانند که با این ایران مذاکره می کنند و  باید به یک نقشه راه با گفتگوی متوازن دست یابند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تحریم، تنگناها و کاهش قیمت نفت برای مدیران هوشمند و دانشمندان یک فرصت برای حرکت پرشتاب به سمت افق های روشن است و اینکه اقتصاد ایران و بودجه کشور به نفت وابسته نیست و به بودجه دانش بنیان تغییر خواهد کرد.

سید حسن نبوی رئیس مرکز ملی علوم و فنون لیزر نیز در حاشیه این مراسم گفت: تعداد ۲۸ غرفه در نمایشگاه به ارائه دستاوردهای مرکز ملی پرداختند که بیش از ۴۰ نوع لیزر به نمایش گذاشته شده است که از لیزر فیبر نوری ۶ کیلووات و دیسک ۳.۵ کیلووات نیز رونمایی شده است.

سید حسن نبوی افزود: این نمایشگاه از نظر توان عملیاتی لیزر، کیفیت لیزر، سطح فناوری‌های زیرساختی و دامنه کاربری لیزر با نمایشگاه علوم و فنون لیزری که در سال ۷۸ برگزار شد قابل مقایسه نیست که این موضوع نشانگر روند سریع پیشرفت فناوری لیزر در کشور است.

دومین نمایشگاه دستاوردهای مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران از روز 25 دی ماه تا روز یکشنبه 28 دی ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران سالن خلیج فارس در حال برگزاری است.

 ا.ا