خروج از رکود تنها با اختصاص بودجه در اشتغال کارساز است

    •••••  جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴ — ۰۶:۴۷ کد مطلب : 37637/a   
کارشناس اقتصادی گفت: در بخش های مختلف بودجه بایستی اشتغال را جزء اولویت‌های اصلی قرار دهیم تابتوانیم اقتصاد را از رکود خارج کنیم.
 
به گزارش تحلیل ایران، غلامحسین طاهری کارشناس اقتصادی در خصوص سهم اشتغال در بودجه سال 95 اظهار داشت: باتوجه به محدودیت‌های موجود و برنامه‌های کوچک سازی دولت باید گفت که بودجه‌ای تحت عنوان اشتغال دولتی وجود ندارد و از طرفی تنها باید به دنبال این باشیم که بخش خصوصی را در این زمینه فعال کنیم زیرا اگر بتوانیم بخش خصوصی را وارد کنیم در نهایت به اشتغالزایی کمک شایانی کرده‌ایم.
 
وی افزود: در واقع اگر بتوانیم فارغ التحصیلان لیسانس و فوق لیسانس را از طریق بخش خصوصی وارد فضای کسب و کار کنیم، این امر تأثیر بسزایی در رونق اقتصادی کشور خواهد داشت.
 
طاهری با اشاره به آمار بیکاری کشور گفت: بر اساس آمار رسمی و غیر رسمی 10 میلیون نفر بیکار در کشور وجود دارد و از طرفی سالانه یک میلیون الی یک میلیون و پانصد هزار نفر به این تعداد افزوده می‌شود و حال لازم است که در بودجه سال 95 بر اشتغال، اقتصاد درون زا و درآمدهای غیرنفتی تمرکز کنیم .
 
کارشناس اقتصادی بیان کرد: در واقع باید در بخش‌های بودجه، اشتغال جزء اولویت‌های اصلی باشد تا بتوانیم اقتصاد را از رکود فعلی که بر آن حاکم است خارج کنیم زیرا توجه نکردن به اشتغال جوانان موجب رکود می‌شود.
 
وی یاد آور شد: واگذاری 100 هزار خودرو و اختصاص تسهیلات به این بخش ایجاد اشتغال نمی‌کند بلکه نباید فراموش کرد که راه توسعه کشور این است که آمایش سرزمینی را مد نظر داشته باشیم و با قرار دادن اشتغال به عنوان اولویت اصلی در اقتصاد بتوانیم رونق و شکوفایی را به اقتصاد کشور برگردانیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران