اروپا باید همه شرایط اصلاحی مد نظر انگلیس را برآورده کند

    •••••  جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴ — ۱۶:۱۸ کد مطلب : 37769/a   

نخست وزیر انگلیس تاکید کرد که اگر همه شرایط لندن برای اصلاحات اتحادیه اروپا پذیرفته شود وی می‌تواند انگلیسی‌ها را برای باقی ماندن در این اتحادیه متقاعد کند.


به گزارش تحلیل ایران، "دیوید کامرون"، نخست وزیر انگلیس در گفتگو با "تاگس تمن" آلمان مجددا بر سرسختی خود و عدم آمادگی برای سازش بر سر اصلاحات مد نظر لندن برای اتحادیه اروپا تاکید کرد.

 

وی تصریح کرد که اگر این شرایط برآورده شود وی می تواند انگلیسی ها را در باقی ماندن در اتحادیه اروپا متقاعد کند.

 

نخست وزیر انگلیس ابراز اطمینان کرد که انگلیس بعد از همه پرسی درباره باقی ماندن در اتحادیه اروپا در این اتحادیه باقی خواهد ماند و البته پیش شرط آن این است که آمادگی برای اصلاحات از طرف این اتحادیه نشان داده شده و شرایط مد نظر وی برآورده شود.

 

کامرون در این راستا خود را سازش ناپذیر و سرسخت نشان داده و بر لزوم تحقق شرایط مد نظر لندن از طرف اتحادیه اروپا تاکید کرد.

 

وی تاکید کرد که انگلیس می خواهد بخشی از یک اتحادیه اروپای اصلاح شده باقی بماند اگر بتوانیم تغییرات ضروری را به دست آوریم. در این صورت من نیز با شور و اشتیاق از این امر ( ماندن در اتحادیه اروپا) حمایت خواهم کرد.

 

نخست وزیر انگلیس با تاکید بر اینکه در صورت برآورده شدن شرایط اصلاحی مد نظر لندن وی همچنین می تواند انگلیسی ها را برای ماندن در اتحادیه اروپا متقاعد کند در عین حال گفت: اما در پایان این وی نیست که در این باره تصمیم گیرنده است بلکه ملت انگلیس هستند.

 

کامرون بر چهار شرطی که انگلیس توقع دارد در اجلاس اتحادیه اروپا در ماه فوریه به آن پرداخته شود تاکید کرد؛ از جمله اینکه اروپا باید شایستگی رقابت را تقویت کرده و نه اینکه آن را مهار کند. همچنین انصاف و بی طرفی در داخل و خارج از یورو ضرورت دارد. وی همچنین می خواهد اطمینان حاصل کند که انگلیس بخشی از یک اتحادیه سیاسی محدود تر نخواهد بود چرا که لندن به دولت ملی و نهادهای ملی خود افتخار می کند.

 

بخصوص باید به مسئله هجوم بالای مهاجران به اتحادیه اروپا پرداخته شود و اینکه سیستم های اجتماعی ما به یک نوع انگیزه مصنوعی برای اینکه انسان ها به همین دلیل به انگلیس بیایند تبدیل شده است. برای انگلیس مسئله مهاجران بیشترین اولویت را دارد.

 

کامرون همچنین از این درخواست خود مبنی بر اینکه به شهروندان مهاجر اتحادیه اروپا در آینده برای مدت چهار سال هیچ خدمات اجتماعی ارائه نشود تاکید کرده و این انتقادها مبنی بر اینکه خواسته های او قوانین اتحادیه اروپا را نقض می کند رد کرد.

 

نخست وزیر انگلیس همچنین این انتقاد مبنی بر اینکه کشورش در مسئله پناهندگان ناهماهنگ عمل می کند را رد کرده و اظهار داشت که وی به همبستگی اعتقاد دارد. انگلیس بیش از هر کشور دیگری برای حمایت از پناهندگان در اردن، لبنان و سوریه اقدام کرده است. اما کشور ما یک جزیره و نه بخشی از منطقه شنگن است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم