«یازده سپتامبر» اروپا در سال ۲۰۱۶ رخ می دهد

    •••••  یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ — ۱۲:۱۹ کد مطلب : 38294/a   

تحلیلگران ضد تروریسم معتقدند حوادثی که در نوامبر سال گذشته در پاریس رخ داد سرآغاز اتفاقاتی حادتر در اروپا است و این قاره به سمت «یازده سپتامبر» حرکت می کند.


به گزارش تحلیل ایران، در حالی نزدیک به یک هفته از شروع سال نو میلادی می گذرد که همچنان حملات تروریستی کوچک و بزرگ در برخی شهرهای اروپایی از جمله فرانسه رخ می دهد؛ لکن تحلیلگران و مقامات ضد تروریسم سال 2016 را مایه وحشت بیشتر اروپا می دانند.

 

به نوشته خبرگزاری فرانسه (AFP) تحلیلگران معتقدند حوادثی که در نوامبر سال گذشته در پاریس رخ داد سرآغاز اتفاقاتی حادتر در این قاره باشد و به نقل از یک مقام ضد تروریستی نوشت: «متاسفانه سال 2015 چیزی نبود! ما به سمت "یازده سپتامبر" اروپا می رویم.»

 

وی ادامه داد: «حملات همزمان در یک روز به چند کشورو چند منطقه و حوادث بشدت هماهنگ شده از جمله مواردی است که میدانیم تروریست های مشغول کار بر روی آن هستند.» البته در صحبت های جالب و قابل تامل این تحلیلگر که خواست نامش فاش نشود؛ قطعیت وقوع حوادثی که ذکر کرد؛ دیده می شود. گویی خودشان برای آن برنامه ریزی می کنند.

 

خبرگزاری فرانسه در ادامه با اشاره به اینکه داعش اروپایی ها را جذب کرد تا آنها را برای انجام حملاتی به کشورهایشان بازگرداند؛ افزود: «بازداشت های اخیر افراطیونی که از سوریه و عراق بازگشته اند؛ به نگرانی ها افزوده است.»

 

منبع:خبرگزاری تسنیم