عملیات ویژه ارتش سوریه در حومه دمشق

    •••••  یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ — ۱۲:۳۸ کد مطلب : 38296/a   

منابع نظامی سوری از دستاوردهای مهم ارتش طی ۲۴ ساعت گذشته در حومه دمشق و عملیات منحصر به فرد در عمق مناطقی که تحت اشغال تروریست‌های تکفیری قرار دارد، خبر دادند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم، ارتش سوریه عملیات منحصر به فردی را در غوطه شرقی انجام داد و به عمق مناطق تحت اشغال تروریست‌های تکفیری وارد شد.

 

یک منبع نظامی به تسنیم گفت ارتش سوریه طی 24 ساعت اخیر به دستاوردهای منحصر به فردی در محورهای مختلف غوطه شرقی در حومه دمشق دست یافت و شماری از تروریست‌ها از جمله شماری از سرکردگان آنها را به هلاکت رساند.

 

این منبع تصریح کرد عملیات نظامی ارتش سوریه با قدرت در تمام جبهه‌ها ادامه خواهد یافت.

 

به گفته این منبع، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی به سمت مناطق همجوار شهرک مرج السلطان در عمق غوطه شرقی پیشروی کردند و 29 تروریست گروه موسوم به جیش الاسلام و جبهه النصره را از پای درآوردند، همچنین هفت تروریست دیگر از جمله سرکرده یک گروه تروریستی ملقب به "عمرالاسود" کشته شدند.

 

این منبع افزود پیشروی ارتش سوریه زمینه تحرک سریع‌تر و پیشروی به سمت شهرک استراتژیک النشابیه را که دژ و مخفیگاه اصلی گروه‌های تروریستی به شمار می‌رود، فراهم خواهد کرد.

 

در چارچوب عملیات نظامی گسترده ارتش سوریه، مرکز آموزشی تروریست‌های گروه جیش الاسلام در نزدیکی شهرک میدعا در غوطه شرقی هدف حمله جنگنده‌های ارتش قرار گرفت که این حمله هنگام پایان یکی از دوره‌های آموزشی تروریست‌های این گروه صورت گرفت و در نتیجه آن شماری از تروریست‌ها کشته و یا زخمی شدند.

 

همزمان با این حمله، دو تونل متعلق به تروریست‌ها در مزارع البلالیه و نزدیکی حرستا در قنیطره منفجر شد.

 

خبر دیگر این‌که "عدی الساعور" که کارشناس ساخت موشک و مواد منفجره در گروه تروریستی جیش الاسلام به شمار می‌رفت، در حمله هوایی ارتش سوریه به مواضع تروریست‌ها در شهرک زملکا به هلاکت رسید، واصف الشیخ تروریست تحت پیگرد ارتش سوریه به عنوان یکی از حامیان مالی گروه‌های تروریستی و مشوق این گروه‌ها به کشتار و عملیات جنایتکارانه هم به هلاکت رسید.

 

از سوی دیگر نیروهای ارتش سوریه با ایجاد کمین محکم در مزارع البلالیه، حدود 16 تروریست را کشتند، این در حالی است که نیروهای ارتش سوریه به پیشروی در اطراف حرستا در قنیطره ادامه داده و یکی از جاده‌های ارتباطی با شهرک النشابیه را به کنترل خود درآوردند.

 

منبع سوری در پایان گفت‌وگو با تسنیم از نشست‌های سرکردگان گروه تروریستی جیش الاسلام و جبهه تروریستی النصره با هدف حل اختلافات موجود میان دو طرف و تشکیل اتاق عملیاتی برای برطرف کردن شکاف موجود پس از کنفرانس ریاض(کنفرانسی که در راستای حمایت از گروه‌های تروریستی به میزبانی عربستان برگزار شد) و توقف پیشروی روزافزون ارتش سوریه در شهرک‌های غوطه شرقی خبر دادند و تاکید کردند تمام تلاش‌های این گروه‌ها محکوم به شکست است، زیرا تصمیم نهایی برای پاکسازی کامل حومه دمشق از لوث گروه‌های تروریستی اتخاذ شده است.