نمی‌خواهم هرکسی را که از راه رسید به کادر فنی اضافه کنم

    •••••  یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ — ۲۱:۰۸ کد مطلب : 38367/a   

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اعلام کرد که فعلاً برنامه‌ای برای انتخاب دستیار و مربی جدید ندارد.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، برانکو ایوانکوویچ که پس از پایان مرخصی‌اش، امروز (یکشنبه) به ایران بازگشته است در کنفرانس خبری پیش از تمرین امروز درباره شرایط پرسپولیس و بازی‌های آینده این تیم اظهار داشت: خوشحالم که بعد از یک مدت دوباره تمرینات خود را دنبال می‌کنیم. از امروز تمرینات را برای نیم‌فصل دوم آغاز می‌کنیم و همان‌طور که شنیدید اردوی دبی هم لغو شده است.


غیر از صادقی هیچ‌کس قرار نیست از جمع ما جدا شود

برانکو ادامه داد: با توجه به شرایطی که پیش آمده، تمام مدت در تهران خواهیم بود. بخشی از تمرینات‌مان را در ورزشگاه آزادی و بخش دیگر را در درفشی‌فر برگزار می‌کنیم. همان‌طور که می‌دانید وحید حیدریه و میلاد کمندانی به تیم امید رفته‌اند و دو دروازه‌بان هم نداریم، با این شرایط انتظار دارم که بازیکنان با انگیزه به تمرینات بیایند. از بازیکنانی که رفتند، فقط ایمان صادقی به‌طور رسمی جدا شده است و در حال حاضر هم هیچ‌کس قرار نیست از جمع ما جدا شود. در چند روز آینده هم شاید برخی به‌عنوان بازیکن جدید به جمع ما اضافه شوند. در خصوص بازیکنی هم که به‌طور قطعی به جمع ما اضافه خواهد شد، حتماً دروازه‌بان جذب خواهیم کرد و به‌زودی این را اعلام خواهیم کرد.


پرسپولیس در جام شهدا شرکت می‌کند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با اعلام این خبر که تیمش در جام شهدا شرکت خواهد کرد، گفت: در این جام دو بازی خواهیم داشت تا تیم آماده شود.


نمی‌خواهم هرکس را که از راه رسید به کادر فنی اضافه کنم

برانکو درباره جدایی آندره پانادیچ و پیوستنش به تیم ایسترا 1961 کرواسی گفت: پانادیچ مجبور بود که به کرواسی برود، چون قبل از سال نو پدرش مورد عمل جراحی قرار گرفت و ازآنجایی که آزاد بود و با جایی قرارداد نداشت، پیشنهاد داشت و رفت. از من پرسید "چه‌کار کنم؟" و من گفتم "در کرواسی می‌توانی کار کنی" و او با توجه به پیشنهادش، به این تیم پاسخ مثبت داد، این یک اتفاق جدید برای همه ما بود و هنوز به جانشین پانادیچ فکر نکرده‌ایم. نمی‌خواهم هرکس را که از راه رسید به کادر فنی اضافه کنم. در حال حاضر هم کسی در برنامه‌های ما نیست؛ نه کمک کروات و نه کمک ایرانی! کریم باقری، قنبرپور، ایگور پانادیچ و مارکو دستیاران من هستند.


افاضلی مربی بادانشی است اما به پرسپولیس نمی‌آید

برانکو درباره اینکه آیا هومن افاضلی برای حضور در کادر فنی پرسپولیس مدنظرش قرار دارد یا نه،‌ خاطرنشان کرد: قبل از هرچیزی هومن را یک آدم با دانش فوتبالی می‌دانم. او مربی‌ای است که بالاترین مدرک مربیگری را دارد و فوتبال را خیلی خوب می‌فهمد، اما همان‌طور که عرض کردم، با موقعیتی که برای پانادیچ به وجود آمد و ما غافلگیر شدیم، در نظر نداریم که کسی را اضافه کنیم و به شخص خاصی فکر نکرده‌ام. البته افاضلی مربی بادانشی است و ما با هم دوست هستیم، دوستانی چندساله. صحبت‌های زیادی در خصوص مسائل مختلف به‌خصوص فوتبال داریم و مدت زمان زیادی با هم بوده‌ایم، اما در حال حاضر چیزی مشخص نیست. باید بگویم افاضلی سال 2006 در کادر فنی تیم ملی حضور داشت.


نمی‌دانم نوراللهی به‌چه‌دلیل به تیم امید دعوت نشد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره خستگی‌اش و خط خوردن احمد نوراللهی از تیم امید که روحیه این بازیکن را پایین آورده است، گفت: نمی‌دانم نوراللهی به چه دلیل به تیم امید دعوت نشد. هیچ‌کدام از ما به او نگفتیم که به تیم امید نرود و او را تشویق هم کردیم. او از ابتدای فصل از عمل جراحی کتف تا آسیب‌دیدگی مچ پا درگیر چنین مسائلی بود و به همین دلیل خیلی از بازی‌ها را از دست داد. در بازی آخر با استقلال خوزستان هم در خصوص بازی دادن او تردید داشتیم، چون مشکل مصدومیت داشت. نوراللهی قبل از این بازی فقط دو جلسه تمرین کرد و در بقیه روزها تحت درمان بود.


مصدومیت نوراللهی واقعی بود

برانکو افزود: اینکه سرمربی تیم امید به چه دلیل نوراللهی را خط زده برای ما مشخص نیست. مصدومیت نوراللهی واقعی بود. او هفته‌ای چهار روز فیزیوتراپی می‌کرد و جدا از بقیه تمرین اختصاصی انجام می‌داد. بابت خط خوردن نوراللهی متأسفم، چون فکر می‌کردم او می‌تواند به تیم امید کمک کند تا این تیم هم بعد از سال‌ها به المپیک برود.


تمام ورودی و خروجی‌های تیم با هماهنگی من است

برانکو درباره اینکه گفته بود بازیکنی از پرسپولیس جدا نمی‌شود، اما صادقی بعد از رفتن او جدا شد و اینکه آیا این مسئله با هماهنگی خودش بوده یا باشگاه بدون در نظر گرفتن نظر سرمربی به صادقی اجازه جدایی داده است، گفت: عرض کردم در نیم‌فصل اول به تمام بازیکنانم اعتقاد دارم و به‌دنبال بازیکن جدید نخواهیم بود، مگر اینکه اتفاق خاصی رخ بدهد. صادقی خودش تصمیم گرفت به تیمی برود که بتواند بازی کند، باشگاهی که شانس زیادی برای آمدن به لیگ برتر دارد و تلاش زیادی می‌کند. طبیعی است که ما نخواستیم جلوی پیشرفت این بازیکن را بگیریم و او رفتنی شد، اما تمام ورودی و خروجی‌های تیم با هماهنگی من است. اکنون کفشگری هم چنین شرایطی دارد و دوست دارد فیکس باشد، اما در پرسپولیس کسی نمی‌تواند تضمین کند که کسی فیکس بازی کند.


مانع جدایی کفشگری نمی‌شویم

سرمربی تیم پرسپولیس ادامه داد: کفشگری بازی‌های زیادی برای پرسپولیس انجام داده و ما او را بیرون نخواهیم کرد. او زحمت کشیده، مصدوم شده و در بازی با ملوان در جام حذفی هم هنگام گرم کردن مصدوم شد و بازی نکرد. کسی دوست ندارد کفشگری را بیرون کند، اما اگر خودش بخواهد برود، کسی مانع نخواهد بود.


تا زمانی که انتقال بازیکنی قطعی نشود نامش را اعلام نمی‌کنیم

برانکو درباره اینکه آیا بیرانوند در لیستش بوده و معاوضه اومانیا و ننزیچ واقعیت دارد، گفت: ما هرکاری می‌کنیم با هماهنگی باشگاه است. من از بازیکن خاصی نام نمی‌برم و تا زمانی که انتقال بازیکنی قطعی نشده باشد، صحبت نمی‌کنم، چه بیرانوند و چه بازیکن دیگری! درباره آمدن فروزان هم صحبت شده بود، اما او به راه‌آهن رفت. ما زمانی صحبت می‌کنیم که همه‌چیز قطعی شود، ما به‌دنبال دروازه‌بان هستیم،‌ اما هر زمان که قطعی شد اعلام می‌کنیم.


از سوشا حمایت می‌کنیم اما در خصوص وضعیت او قانون تصمیم می‌گیرد

برانکو راجع به مشکلی که برای سوشا مکانی به وجود آمده است، گفت: سوشا دروازه‌بان تیم ما و دروازه‌بان تیم ملی است. وضعیت بدی برای او و باشگاه پیش آمده، اما این اتفاق بیشتر به‌ضرر سوشا و خانواده‌اش تمام شده که بسیار ناراحت‌کننده است. طبیعی است در این زمینه ما تصمیم نمی‌گیریم و ارگان‌های دیگر تصمیم می‌گیرند. نمی‌خواهم صحبتی کنم که روی آینده سوشا تأثیری داشته باشد، اما هم من و هم باشگاه از او حمایت می‌کنیم. زمانی که تصمیم قطعی گرفته شد، بیشتر می‌توان صحبت کرد، مطمئناً تصمیمی که گرفته می‌شود، قانونی است. این اتفاق هم برای ما و هم برای باشگاه تلخ بود.


دروازه‌بان‌های خوب ایرانی با باشگاه‌شان قرارداد دارند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که دروازه‌بان تیمش خارجی خواهد بود یا ایرانی، گفت: قطعاً دروازه‌بانی خوب می‌گیریم، البته که دروازه‌بان‌های خوب ایرانی با تیم‌های‌شان قرارداد دارند و سخت است که بتوانیم آنها را جذب کنیم.


مشخص‌شدن وضعیت دروازه‌بانی پرسپولیس تا پایان هفته

برانکو درباره اینکه اگر دروازه‌بان خارجی بگیرد باید یکی از بازیکنان خارجی تیمش را از لیست خارج کند، اظهار داشت: نمی‌توانیم صحبت قطعی در خصوص جذب دروازه‌بان بکنیم و در چهار پنج روز آینده همه‌چیز قطعی خواهد شد.


وی درباره احتمال آسیایی بودن دروازه‌بان آینده تیمش گفت: اجازه بدهید تصمیم می‌گیریم. ایران دروازه‌بان‌های خوبی دارد. زمان من میرزاپور،‌ رحمتی و طالب‌لو بودند اما اکنون هر تیمی یک دروازه‌بان خوب دارد.


امشب افاضلی را نمی‌بینم چون سرما خورده‌ام و باید استراحت کنم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه آیا امشب با افاضلی جلسه دارد یا نه، خاطرنشان کرد: من تعجب می‌کنم از سؤال شما! البته هومن را هرشب می‌بینم، اما فکر نمی‌کنم امشب او را ببینم،‌ به این دلیل که سرما خورده‌ام و باید استراحت کنم.